Úterý 20. srpna 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK
Zásahy | Česká republika

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Broumova a dobrovolných hasičů z Teplic nad Metují vyjely k nehodě osobního vozidla, které havarovalo na silnici mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem. Vozidlo skončilo mimo vozovku a hrozilo jeho sjetí ze stráně. Řidič vozidla Jeep Compass vyvázl bez zranění.

Z preventivních důvodů a při vyprošťování vozidla byla v místě nehody zastavena také železniční doprava. Ta byla obnovena po necelých dvou hodinách. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Banner VIP: Devold 600x90 OK

K dopravní nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob vyjely na silnici E55 do k. ú. obce Bukovec profesionální hasiči ze dvou směrů, a to z Českého Krumlova a z Českých Budějovic. Když hasiči k nehodě přijeli, zjistili, že čtyřčlenná osádka havarovaného osobního automobilu tovární značky Toyota Yaris je již venku v péči zdravotníků ZZS.

Havarovaný Yaris byl mimo vozovku u přeraženého sloupu elektrického vedení. Hasiči zajistili auto proti požáru a proti úniku provozních kapalin. Velitel zásahu si vyžádal nahlášení události firmě E-on. Po zajištění havarovaného auta hasiči předali nehodu policistům k šetření.

Na žádost Policie ČR vyjela třicet minut po půlnoci jednotka profesionálních hasičů stanice Vsetín k otevření jednoho z bytů na ulici Sychrov. Podle informací, které obdržel velitel zásahu, se měl v bytě pátého patra domu nacházet muž se sebevražednými úmysly.

Po násilném vniknutí do bytu bylo zjištěno, že muž sedí na vnějším parapetu jednoho z oken. Zasahující hasiči (jeden vyškolen v poskytování posttraumatické pomoci) spolu policistou navázali s mužem kontakt a po několika minutách se jim ho podařilo přesvědčit, aby z okna slezl. Až do příjezdu zdravotnické záchranné služby zůstal muž v péči hasičů a policistů.

Profesionální hasiči z Vrchlabí, dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna a Pece pod Sněžkou zasahovali u několika spadlých stromů, které zablokovaly silnice v Bedřichově, Peci pod Sněžkou a také u Černého Dolu. Tam do kmene stromu, který spadl na vozovku, narazil řidič s osobním vozidlem.

O pár hodin později narazil do větve ze stromu, která zablokovala komunikaci u Černého Dolu, další řidič osobního auta. Kromě poškozených vozidel nedošlo k žádnému zranění.

Banner hasičskávyzbrojna 970 OK