Úterý 19. března 2019, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK
Zásahy | Česká republika

Poblíž obce Bystřice na silnici ve směru na Libáň došlo v neděli před osmou hodinou večerní k požáru v motorovém prostoru osobního automobilu. V době příjezdu profesionálních hasičů ze stanice Jičín a dobrovolných hasičů z Libáně byl již řidič nezraněný mimo vozidlo.

Hasiči provedli rychlou likvidaci požáru a za pomocí termokamery se ujistili, že požár je opravdu zcela uhašen. Na místě poté zůstala jednotka dobrovolných hasičů až do příjezdu vyšetřovatele příčin požáru, který předběžně spolu s majitele vozidla určil vzniklou škodu ve výši dvacet tisíc korun.

K dopravní nehodě dvou motocyklů a osobního vozidla došlo v obci Květná u Poličky 26. července 2015. V 19,37 hod. vyjela k této nehodě jednotka profesionálních hasičů z Poličky. Na místo přiletěl vrtulník letecké záchranné služby pro jednoho zraněného a druhého zraněného odvezla sanitka. Silnice byla v místě nehody neprůjezdná. Policie ČR si vyžádala na převoz jednoho z motocyklů kontejnerový vůz hasičů ze Svitav. Ti motorku naložili a převezli k Policii, která nehodu šetří.

Jednotkám HZS Košutka a SDH Bolevec byl vyhlášen požární poplach z důvodu podezření na požár v bytě v Sokolovské ulici a možné úmrtí. Na bouchání n a dveře nikdo nereagoval. Vzhledem k tomu, že z bytu vycházel dým a z důvodu nebezpečí z prodlení hasiči vnikli do bytu násilně vykopnutím dveří.

Prostor bytu byl silně zakouřen, na sporáku se nacházel hrnec se zavařovacími sklenicemi již bez vody. Hasiči vypnuli plynový sporák a hrnec ochladili ve dřezu. Společně s policií hasiči prohledali byt, uvnitř se naštěstí nikdo nenacházel. Byt byl odvětrán přirozenou cestou.

Banner recyklujte s hasici 970 OK