Pátek 21. unora 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK
Zásahy | Česká republika
Banner VIP: Lenzing 600x90 OK

Hasiči HZS Praha z krčské a modřanské stanice likvidovali požár dřevěné kůlny ve sportovním areálu v ulici Nad Hájem. Bouda byla používaná jako sklad u tenisových kurtů, uvnitř uložený materiál byl požárem úplně zničený. Při ohledání bylo zjištěno, že do obou kójí kůlny byl proveden předchozí násilný vstup neznámou osobou.

Vzhledem k místu požáru a k povětrnostním podmínkám mohlo dojít k rozšíření požáru i na sousední kóji kůlny a okolní stromový porost. Příčinou vzniku požáru bylo zavinění neznámou osobou. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 5 tisíc korun.

Hasiči z Jeseníku a Javorníku byli požádáni o měření koncentrací plynu v ovzduší v Javorníku na Dukelské ulici. Hasiči po příjezdu zjistili, že se pět osob nadýchalo nebezpečného oxidu uhelnatého. Na místě již zasahovala zdravotnická záchranná služba a Policie ČR.

Dva hasiči se v dýchací technice vydali na průzkum domu, odpojili karmu a otevřeli okna, aby zajistili přirozené odvětrání prostor. Podle informací zdravotnické záchranné služby skončili obyvatelé domu v nemocnicích v Ostravě a v Jeseníku.

Banner hasičskávyzbrojna 970 OK