Neděle 8. prosince 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stablecam 970
Zásahy | Česká republika

Na křižovatce silnic I. třídy č. 20 a II. třídy č. 122 u obce Sedlec zasahovali profesionální hasiči ze stanice Vodňany u dopravní nehody, při které se střetly osobní vozy značek Mitsubishi Pajero, Renault Clio s nákladním vozem s tahačem Volvo. Velitel zásahu požádal o ZZS, která si do své péče převzala jednu zraněnou osobu.

Jednotka HZS provedla u aut protipožární opatření, vyteklé provozní látky zasypala na vozovce sorbentem a po dobu šetření nehody policisty řídila provoz na rušné vozovce. Po došetření nehody Policií ČR pak hasiči odtlačili havarovaná auta mimo vozovku a dokončili úklid vozovky.

Hasiči ze Staňkova společně s dobrovolnou jednotkou SDH Horšovský Týn vyjeli do obce Srby-Polžice, kde v důsledku ucpaného propustku se rozlévala voda po soukromém pozemku zemědělské usedlosti a prosakovala i do venkovní zastřešené dílny.

Jednalo se o potrubí v délce cca 150 metrů, kterým protéká potok do rybníků v HT. Hasiči se pokusili o uvolnění tohoto propustku pomocí trhacího háku, ale to se nepodařilo, hasiči neměli dostatečné prostředky. O situaci velitel zásahu informoval starostu obce a pracovníky Povodí Vltavy.

Banner MEVA OK