Neděle 23. unora 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Recyklujte s hasiči 970
Zásahy | Česká republika

Profesionální hasiči z Liberce zasahovali společně s dobrovolnými kolegy z Růžodolu I. a Vratislavic nad Nisou u požáru garáží v Liberci, ulici Hanychovská. V době příjezdu první jednotky bylo požárem zcela zasaženo jedno stání a požár se šířil na další garáže.

Hasiči požár zhruba za dvacet minut od příjezdu lokalizovali, z přilehlé garáže vynesli 5 tlakových lahví. Z dalších dvou garáží, kterým požár poškodil střešní část, hasiči evakuovali uskladněný materiál v papírových krabicích. Škoda a příčina jsou v šetření.

K vážné dopravní nehodě vyjeli hasiči z Tachova. Za městem ve směru na Mýto narazilo osobní auto do stromu, uvnitř zůstaly zaklíněny dvě osoby. Obě museli hasiči vyprostit. Jednu osobu transportovala do nemocnice sanitka, s druhou odletěl vrtulník.

Hasiči navigovali pilota vrtulníku na přistání a asistovali po celou dobu ZZS i LZS při ošetření zraněných. Po ukončení práce PČR hasiči uklidili z vozovky střepy a plasty a pomohli naložit auto na odtah.

Táborští profesionální a dobrovolní hasiči byli včetně výškové techniky vysláni ve svém městě do Zavadilské ulice, kde byl ohlášen požár bytu v jednom z panelových domů.

Průzkum na místě ukázal, že v kuchyni bytu chytnul adventní věnec a částečně elektronika. Požár hasiči rychle uhasili. Díky jejich rychlému zásahu se požár nerozšířil dál a vzniklá škoda činí „jen“ 2 000,–. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost.

Banner Požární bezpečnost stejnokroj 970