Pátek 7. května 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Pět hasičských jednotek zasahuje u požáru v lesním prostoru o rozloze zhruba 200 × 200 metrů nedaleko Kladek na Prostějovsku, aktuálně hasiči zamezili rozšiřování hoření. Zajištěna je i kyvadlová doprava vody z obce Kladky. Hasiči požářiště prochází, rozhrabávají a důkladně prolévají vodou.

Nepříjemností je silný vítr, ten také přispěl v počátku k výraznému rozšíření plochy – spáleniště, po řádění ničivých plamenů. Požár vznikl dle prvotních informací po předchozím vypalování trávy.

O dopravní nehodě osobního vozidla a motorky v buchlovských kopcích byli profesionální hasiči informováni dopoledne. K události došlo na hlavním silničním tahu komunikace E 50 poblíž obce Staré Hutě. Při nehodě došlo ke zranění motorkáře.

Ten byl v době příjezdu hasičů v péči posádky zdravotnické záchranné služby, která ho následně transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice. Hasiči zajistili havarovaný motocykl a likvidovali menší únik provozních kapalin.

V Horažďovicích vyjeli hasiči k rybníku v ul. Komenského, kde byl nahlášen úhyn ryb a přítomnost neznámé látky. Na místo se dostavili i zástupci Českého svazu rybářů. Po průzkumu a konzultaci s majitelem rybníka bylo zjištěno, že se jedná o přirozený úhyn ryb, který je v tomto ročním období a za teplého počasí běžný.

Přítomnost nebezpečné látky se neprokázalo, zabarvení vody způsobil pyl z rostlin a stromů.