Dobrušští profesionální hasiči byli přivoláni do Dobrušky – Pod Domašínem ke Škodě Fabia, která skončila převrácená na střeše. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a pomohli s jeho naložením na odtah. Poté jednotka uklidila komunikaci.
Zásahy | Česká republika
V Horní Bříze místní jednotka SDH zlikvidovala požár odpadu v plastovém kontejneru. Ke škodě při požáru nedošlo.
Zabouchnutý byt, ve kterém zůstaly dvě malé děti, otevřeli za přítomnosti Policie ČR v Národní ulici v Prachaticích místní profesionální hasiči.
Profesionální hasiči z Dobrušky spolu s novoměstskými dobrovolnými hasiči byli přivoláni ke střetu tří osobních automobilů, ke kterému došlo u Nového Města nad Metují. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Dvě zraněné osoby ošetřila zdravotnická záchranná služba.
Jednotky pomohly s naložením havarovaných vozů na odtah a zasypaly uniklé pohonné hmoty sorbentem. Poté uklidily vozovku.
Úklid vozovky po střetu osobního auta s divočákem zajistila u Zbonína profesionální jednotka ze stanice Písek.
Profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou zasahovali v pečovatelském domě v obci Dříteň, kde pomohli s vyzvednutím těžce se pohybující osoby.
V logistickém areálu u Nové Hospody hasiči ze stanice Tachov společně s místní jednotkou SDH likvidovali únik nafty z kamionu. Hasiči přečerpali naftu z proražené nádrže do druhého vozidla a náhradních barelů.
Celou kontaminovanou plochu hasiči zasypali sorbentem a zkontrolovali retenční nádrže, do kterých nafta stékala. Mimo ně se nafta neunikla. Životní prostředí nebylo nijak poškozeno.
Přímo v centru Kuřimi zasahuje profesionální jednotka z Tišnova u nárazu osobního vozidla do sloupu, jedna osoba byla zraněna.
U obce Bošilec zasahovala profesionální jednotka ze stanice Soběslav u dopravní nehody osobního automobilu značky Škoda Felicia. Hasiči zajistili havarovanou Felicii protipožárním opatřením a zásah ukončili úklidem vozovky.
Následky dopravní nehody likvidovali profesionální hasiči ze stanice Soběslav u obce Bošilec, kde havaroval osobní automobil značky Škoda Felicia. Nehoda se obešla bez vyproštění, jednu zraněnou osobu odvezla ZZS do nemocnice.
Zasahující jednotka zajistila místo nehody a zabezpečila havarované auto proti vzniku požáru a proti úniku provozních kapalin. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Do Valčíkovy ulice v Pardubicích vyjížděli pardubičtí hasiči k požáru vozidla Peugeot u restaurace Fregata. Vozidlo se podařilo majiteli uhasit ještě před příjezdem hasičů.
Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun. Požár byl dle slov vyšetřovatele hasičů s největší pravděpodobností založen úmyslně.

Požár jurty v Praze napáchal škodu za 400 tisíc korun, sloužila lesní školce
Dne 08.10.2017 v 22:25 hodin zasahovala jednotka pražských hasičů ze stanice Holešovice u požáru dvou jurt v ulici K Brnkám v Praze 8. Jurty užívala dětská lesní školka.

Sokolovská profesionální jednotka asistuje zdravotníkům s transportem těžce zraněného pacienta do vrtulníku.
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli do ulice Holická k osobnímu vozidlu, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení. O události byly informovány technické služby. Hasiči uklidili místo nehody.
Zraněná osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.
Jednotka z Nýřan zajišťovala v obci Bdeněves místo dopravní nehody a ve spolupráci s odtahovou službou provedla vyproštění osobního automobilu z koryta potoka. Při nehodě a v průběhu vyprošťovacích prací nedošlo k úniku provozních náplní z havarovaného vozidla.

Tři jednotky vyjely do Nového Města pod Smrkem k nahlášenému požáru sena. Operační důstojník vyslal na místo události profesionální hasiče z Raspenavy a dobrovolné jednotky z Frýdlantu a Nového Města pod Smrkem.
Hasiči nechali seno zpočátku kontrolovaně hořet a zajistili, aby se oheň nerozšířil do okolí. Následně seno dohasili proudy vody. Pomocí traktoru s nakladačem hromadu rozhrabali a znovu prolili vodou, aby zabránili případnému opětovnému vznícení.
Táborští profesionálové provedli ve Vančurově ulici v Táboře nouzové otevření dveří bytu.
Jedna osoba byla lehce zraněna při střetu osobního vozidla a traktoru u obce Oleksovice na Znojemsku. K nehodě došlo ve směru na hlavní silnici číslo 53.
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli přivoláni do Březhradu, kde došlo ke střetu vlaku s osobou. Provoz na trati byl na více než dvě hodiny zastaven.
Profesionální hasiči ze stanice Strakonice a jednotka SDH obce Cehnice zasahovali se třemi cisternami v Cehnicích v areálu zemědělské výroby. Průzkum na místě požáru ukázal, že hoří střecha nad kotlem v objektu, který je určený pro odchov drůbeže.
Hasiči vypnuli přívod elektrického proudu do budovy a za využití nastavovacích žebříků požár začali ihned likvidovat vysokotlakými proudy. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 20:48 hodin. Vzniklá škoda činí 200 000,–. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS.
Generální partneři
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
Partneři
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- www.ges-senko.cz
- www.ges-bls.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876