Úterý 3. srpna 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Na silnici mezi Olešníkem a Velicí zasahovali profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou u dopravní nehody osobního automobilu tovární značky Citroen Berlingo. Vyproštění nebylo potřeba, řidič vozu byl v době příjezdu hasičů z vozu venku.

Převzala si ho ZZS. Hasiči havarované auto zajistili proti požáru a únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Nehodu si poté převzala Policie ČR k šetření. Z místa nehody týnská jednotka odjela okolo tři čtvrtě na tři odpolední.

Na dálničním přivaděči k dálnici D5 před exitem na Litice vyjelo osobní auto z vozovky do příkopu, kde se převrátilo na střechu. V době příjezdu jednotky z PS Plzeň Střed o zraněného řidiče pečovala ZZS. Hasiči zajistili místo nehody ustavením techniky a výstražnými kužely, provedli protipožární opatření a zasypali únik ropných produktů.

Po zaměření nehody Policií ČR a odtažení havarovaného vozidla hasiči vozovku douklidili.

Hasiči z PS Slovany vyjeli do Starého Plzence k dopravní nehodě třech osobních aut. Osobní auto narazilo do dvou aut, která stála zaparkovaná v těsné blízkosti krajnice, a do betonového sloupu el. vedení. Sloup následně padl přes vozovku.

Velitel zásahu si na místo povolal pohotovost ČEZ. Hasiči se věnovali zraněnému řidiči a po příjezdu ZZS dále spolupracovali při jeho ošetření a transportu do sanitky. Na likvidaci uniklého oleje hasiči spotřebovali zhruba 20 kg sorbentu.

Profesionální hasiči z Nové Paky zasahovali v dopoledních hodinách ve Štikově, kde došlo k dopravní nehodě. Osobní vozidlo vyjelo mimo komunikaci do příkopu a převrátilo se na bok. Řidička byla po příjezdu hasičů již mimo vůz. Zdravotnická záchranná služba ji odvezla do nemocnice na vyšetření. Hasiči převrátili auto zpět na kola, jelikož hrozil únik pohonných hmot. Jednotka pomohla s naložením vozidla na odtah a uklidila vozovku.