Pátek 9. června 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

K nahlášenému požáru v bytovém domě na ulici Křenová v Brně zamířili hasiči, hořelo asi 300 metrů daleko od první události. Také zde hořel odpad, tentokrát ve vstupní chodbě domu. Kouř i zde prostoupil celým domem a vycházel ven až ze střechy. Hasiči nemuseli nikoho evakuovat.

Požár byl rychle zlikvidován a obešel se bez zranění. První odhad škody se pohybuje kolem 5 tisíc korun. Příčiny obou požárů zůstávají v šetření.

Operační středisko vyslalo hasičské jednotky k požáru v bytovém domě na ulici Vlhká v Brně. Dům před příjezdem hasičů samovolně opustilo asi 30 obyvatel. Hasiči zjistili, že hoří velké množství odpadu ve dvorním traktu. Kouř z požáru prostoupil domem.

Na místě musela zasahovat také záchranná služba, která ošetřila a následně odvezla 4 osoby s podezřením na nadýchání kouře. Požár nezpůsobil žádnou škodu a byl zlikvidován krátce po 11. hodině.

Celkem pět jednotek hasičů se zapojilo do policejního pátrání po pohřešované osobě v obci Zbečník. Na 51 profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce, Hronova, Velkého Poříčí a Horní Radechové pátralo zhruba od osmi hodin večer po třiasedmdesátiletém seniorovi, který odešel z domova neznámo kam.

Na místo byli povoláni také kynologové se speciálně vycvičenými psy. Po 22. hodině byl muž nalezen a hasičské jednotky se vrátily zpět na své základny.