Pátek 9. května 2025, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Před Nýrskem ve směru od Klatov se v podvečerních hodinách převrátil vlek tažený za traktorem plně naložený kompostem. Náklad se částečně vysypal na vozovku a do přilehlého příkopu.

Místní zemědělec pomocí čelního nakladače odhrnul vysypaný materiál do příkopu a převrátil vlek zpátky na kole. Jednotky (HZS Klatovy a SDH Nýrsko) opláchly ze silnice zbytky nečistot a mastný film. Policii ČR asistovali při řízení dopravy.

Člen jednotky dobrovolných hasičů z Úpice vyjel na pomoc osobě s náhlou zástavou oběhu v ulici Pod Skalkou v Úpici. Jednalo se o tzv. first respondera z řad složek IZS a laiků, kteří jsou pečlivě vyškoleni v poskytování neodkladné přednemocniční péče. V případě naléhavé události jsou schopni se na základě výzvy od dispečinku záchranné služby dostat na místo určení rychleji než nejbližší posádka záchranné služby.

Hydraulické vyprošťovací zařízení museli použít profesionální hasiči ze stanice Vimperk u dopravní nehody, která se stala na silnici III. třídy u Radhodstic, části obce Libotyně u sídelní jednotky Doubrava. Havarovala zde řidička s vozem tovární značky Opel Vectra Caravan, která vyjela ze silnice a narazila do stromu.

Zraněnou zaklíněnou řidičku hasiči vystříhali a během několika minut předávali ZZS. Do nemocnice byla transportována letecky. Protipožární opatření u havarovaného Opelu nebylo potřeba – akumulátor byl zničen při nehodě, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Hasiči u nehody dále spolupracovali s Policií ČR.