Pondělí 25. května 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Probo
Zásahy | Česká republika
Banner Hagemann 600x90 OK

Žádná škoda nevznikla při požáru odpadu v opuštěné hale prasečáku v obci Břilice. K požáru vyjely osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanice Třeboň a jednotek SDH obcí Lomnice nad Lužnicí a Třeboň – Branná. Jednalo se o požár odpadu na ploše 10 × 10 metrů, který zasahující hasiči prolili vodou. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil přibližně za hodinu. Poté se všechny jednotky vrátily na své základny.

Profesionální hasiči ze stanic Český Krumlov a Křemže byli vysláni k obci Borová k ohlášené dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Při nehodě utrpěly zranění tři osoby, a přestože byla nehoda původně ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, nemuseli zasahující hasiči nikoho vyprošťovat.

Provedli zajištění místa nehody a zabezpečení obou havarovaných aut. Poté osádky cisteren z křemežské a českokrumlovské stanice odjely zpět na své základny. U nehody zůstala osádka technického automobilu, která vyčkala do ukončení šetření Policie ČR a pak zajistila úklid místa nehody.

Banner MEVA OK