Čtvrtek 12. prosince 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK
Zásahy | Česká republika
Banner MIBAG_2012 2 600*90 OK

V obci Krasejovka u hlavní silnici E55 zasahovala profesionální jednotka ze stanice České Budějovice u dopravní nehody osobního automobilu. Jednalo se o nehodu vozu značky Citroen C4, který skončil na střeše mimo vozovku. Řidič auta byl v době příjezdu hasičů již v péči zdravotníků ZZS.

Přítomna byla také hlídka Policie ČR, která již zahájila šetření nehody. Příslušníci jednotky HZS provedli u Citroenu protipožární opatření a kontrolu úniku provozních kapalin. Zásah hasiči ukončili v 1:31 hodin

Před osmou hodinou večerní vyjížděli profesionální hasiči z Dobrušky společně s dobrovolnými hasiči z Třebechovic pod Orebem k nehodě osobního automobilu a vlaku. Na místo byla také povolána jednotka drážních hasičů z České Třebové.

Na místě hasiči spolupracovali s Policií a Zdravotnickou záchrannou službou. Vlak při střetu „pouze“ odtrhl páté dveře u osobního automobilu. Hasiči na místě přistavili žebříky a pomohli přibližně 20 cestujícím a jednomu psu ven z vlaku, do přistaveného autobusu. Příčina je v šetření policistů a drážní inspekce.

V obci Bradlec na Mladoboleslavsku zasahují hasiči z několika jednotek u požáru rodinného domu. Oheň zasáhl jeho přízemí a obytné podkroví.

Hasičům ze stanice HZS Mladá Boleslav a Benátky nad Jizerou, podnikovým hasičům ze ŠKODY AUTO a dobrovolným jednotkám z MB-Podlázky a Kosmonosy se plameny podařilo dostat pod kontrolu za 40 minut, zlikvidovali ho za další hodinu.

Zásah proběhl bez zranění. Předběžná škoda je odhadnuta na 5 milionů, příčina vzniku požáru zůstává v šetření, které bude pokračovat i v neděli dopoledne.

Banner Kobit THZ 970*150 OK