Čtvrtek 25. unora 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Dopravní nehoda dvou osobních vozidel s únikem provozních kapalin na ulici Ratibořská v Opavě byla ohlášená na operační středisko hasičů v 8:33 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Opavy s jedním zásahovým vozidlem.

Zasahující hasiči na místě provedli zajištění místa události, protipožární opatření, pomocí sorbentu zlikvidovali únik provozních kapalin, pomohli s odtlačením vozidel a odklidili z vozovky střepy a částí havarovaných vozidel. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob. Doprava byla v místě kolize částečně omezena.

Profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec zasahovala v Sádecké ulici v obci Radouňka, kde v jednom z rodinných domů došlo k havárii na napětí a celý dům zasáhnul výpadek elektrického proudu. Po výpadku elektrického proudu se však jeho majitel, který je odkázán na umělou ventilaci, ocitnul v bezprostředním ohrožení života.

Hasiči ihned po příjezdu jeho přístroje napojili na záložní zdroj elektrocentrály z výbavy zásahového vozidla a tím zajistili jejich chod, a to až do obnovení dodávky proudu. Zásah jindřichohradecké jednotky byl ukončen krátce po 13. hodině.