
Na železniční přejezd do ulice Drážďanská v Děčíně vyjeli hasiči z několika jednotek ke kolizi lokomotivy a vlaku. Silniční i železniční doprava v místě nehody je omezena.
Na železniční přejezd do ulice Drážďanská v Děčíně vyjeli hasiči z několika jednotek ke kolizi lokomotivy a vlaku. Silniční i železniční doprava v místě nehody je omezena.
Žádná škoda nevznikla při požáru trávy, která hořela na ploše přibližně 50 × 50 metrů u obce Kolný. Požár uhasili společně profesionální hasiči ze stanice České Budějovice a jednotky SDH obcí Lišov a Hluboká nad Vltavou. Zásah hasičů trval necelé dvě hodiny.
Na ulici Výstavní zasahovali hasiči ze čtvrté a páté pražské stanice, společně s dobrovolnými hasiči z Chodova, u požáru travního porostu o rozměrech 250×250 metrů.
Ve Vodní ulici v Českých Budějovicích bylo ohlášeno, že z kanalizace vytéká voda na silnici. Na místo vyjela profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné, kteří nedokázali stále tekoucí vodu zastavit. Velitel zásahu si na místo vyžádal pohotovostní vodárenskou službu.
V Klatovech hasiči na žádost policie odstranili z vozovky olej, který unikl v důsledku technické závady na přední nápravě z osobního auta. Po příjezdu odtahové služby pomohli vozidlo naložit, místo si převzala policie.
Doutnající lesní hrabanku prolili vodou na mýtině u obce Kamenný Újezd profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov společně s jednotkami SDH obcí Velešín a Římov. Požár na ploše cca 100 × 100 metrů hasiči uhasili za necelé dvě hodin. Požářiště velitel zásahu předal hajnému, který zajistí řádný dohled. Požár nezpůsobil žádnou škodu.
Jednotka SDH Satalice odstranila pomocí motorové pily strom hrozící pádem na komunikaci v Trabantské ulici.
Jednotka HZS Praha stanice 8 likvidovala 1C proudem a tlakovou vodou požár nákladního dodávkového automobilu Iveco – Daily v ulici Elišky Přemyslovny. Plamenným hořením…
Pět jednotek hasičů likvidovalo ve čtvrtek 13. března 2014 odpoledne rozsáhlý požár louky a lesního porostu v lokalitě Peklo u Trutnova. Požár vznikl ve strmém a místy…
K požáru trávy a lesa u železniční tratě vedoucí z Chotovin do Sudoměřic u Tábora vyjely osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze stanice Tábor. Zároveň byla svolána jednotka SDH obce Chotoviny a povolána jednotka profesionálních hasičů HZSP SŽDC.
Průzkum na místě požáru ukázal, že požár zasáhl suchou trávu u tratě a lesní hrabanku na soukromém pozemku o celkové ploše cca 30 × 40 metrů. Požár zasahující hasiči zvládli přibližně za třičtvrtěhodinku. Vzniklá škoda je nulová.
V Plzni na křižovatce Sirkova, Šumavská a Americká došlo ke střetu motorky s chodcem. Při příjezdu jednotky z PS Střed se o vážně zraněného motorkáře staral doktor z lékárny u nádraží. Hasiči dále spolupracovali s lékařem při ošetření motorkáře v bezvědomí a poskytli první pomoc zraněnému chodci.
Po příjezdu ZZS hasiči nadále asistovali zdravotníkům a pomohli s transportem pacientů do sanitek. Stopy od krve hasiči zlikvidovali pomocí chloraminu a vysokotlakého proudu.
Požár trávy a zároveň části lesíka likvidovali u Přední Výtoně profesionální hasiči ze stanice Frymburk a dobrovolní hasiči z jednotek SDH obcí Přední Výtoň a Loučovice. Zasahující jednotky požár na ploše cca 300 × 300 metrů uhasily za necelé dvě hodiny. Požárem nevznikla žádná škoda
Hasiči z PS Domažlice zajistili u Draženova místo dopravní nehody dvou osobních aut. Vozovka byla po dobu zásahu průjezdná v jednom jízdním pruhu, hasiči na místě řídili provoz kyvadlově. Dvě zraněné osoby odvezla ZZS do nemocnice.
Z vozidel neunikly žádné provozní kapaliny. Hasiči asistovali při nakládání vozidel na odtahovou službu a odstranili z vozovky polámané části karoserií.
K nehodě osobního vlaku a vozidla vyjeli do ulice Českobratrská v Prostějově hasiči, policisté i záchranáři.
Nouzové otevření dveří bytu provedli českobudějovičtí profesionální hasiči v Netolické ulici v Českých Budějovicích.
Jednotky HZS Dvůr Králové, JSDH Mostek a Bílá Třemešná vyjely krátce po 14. hodině k požáru trávy a křoví mezi domy v obci Horní Brusnice. Zásahem byly nedaleko stojící objekty uchráněny.
Osádka rychlého zásahového automobilu z táborské stanice eviduje ve Vídeňské ulici v Táboře nouzové otevření dveří bytu.
K úklidu vozovky od vyteklé nafty vyjela do obce Malenice profesionální jednotka ze stanice Malenice. Hasiči žádné naftové skvrny na uvedeném místě nenalezli.
Jednotka HZS DP odchytila volně pobíhajícího psa v prostorech metra. Pes byl předán majiteli.
Jednotka HZS Česká Televize byla vyslána k prověření signalizace čidla EPS. Průzkumem na místě nebylo nic zjištěno, jednalo se o planý poplach.