Čtvrtek 22. května 2025, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Česká republika

Řidič autobusu jel ve směru od obce Čerňovice na obec Pernarec. Na přímém úseku, asi jeden kilometr před obcí Pernarec se řidič autobusu vyhýbal protijedoucímu vozidlu, najel na nezpevněnou krajnici a následně do pravého silničního příkopu.

V tu dobu bylo v autobusu deset cestujících. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Alkohol u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. Příčina havárie je nesprávný způsob jízdy.

Profesionální jednotka z centrální stanice v Hradci Králové byla vyslána k ohlášené nehodě na železničním přejezdu v Kydlinovské ulici, došlo zde ke střetu vlaku s osobou. Vlak zastavil asi 100 metrů za přejezdem, cestovalo v něm 20 lidí, nikdo nebyl zraněn. Osoba, kterou vlak srazil, utrpěla zranění neslučitelná se životem.

Hasiči pomohli se zajištěním místa události, evakuovali cestující a velitel zásahu pro ně povolal evakuační autobus, který je zavezl na nádraží. Místo nehody bylo následně předáno drážní jednotce SŽ a policistům.

Profesionální hasiči ze stanice Třeboň a jednotka SDH obce Třeboň – Branná byli společně se ZZS a Policií ČR vysláni k dopravní nehodě, která se stala v Třeboni, části obce Branná. Došlo zde ke sražení motorkáře projíždějícím osobním autem.

Hasiči pomohli s ošetřením a transportem zraněného motorkáře do sanitky. Následně zajistili oba dopravní prostředky. Vozovka byla v době likvidačních prací a po dobu šetření nehody policisty v jednom jízdním pruhu uzavřena. Hasiči řídili provoz kyvadlově.