Zalitím vodou ve dřezu hasiči uhasili hořící varnou konvici v ulici Chalabalova v Brně.
Česká republika
Za přítomnosti Policie ČR otevřeli byt také profesionální hasiči ze suchovrbenské stanice, a to v Pomezní ulici v Dobré Vodě u Českých Budějovic. Osobu uvnitř si převzala ZZS.
U Větřní, části obce Hašlovice zasahovala se dvěma vozy profesionální jednotka ze stanice Český Krumlov. Jednalo se o srážku dvou osobních automobilů, kdy hasiči z každého z vozů vyprošťovali jednu zraněnou osobu.
Zároveň s vyproštěním jednotka zabezpečila havarované vozy protipožárním opatřením a zlikvidovala ze silnice vyteklé provozní kapaliny. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Požár starého pokáceného kmene stromu likvidovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové u slepého ramene v části Třebeš. Aby mohla strom jednotka zcela uhasit, musela jej postupně rozřezat.

Hasiči zasahují na 10. kilometru dálnice D52 ve směru z Brna. Za sjezdem na Rajhrad je dopravní nehoda kamionu a osobního auta. Dálnice bude zřejmě neprůjezdná několik hodin.
Jedna osoba utrpěla zranění při nárazu osobního auta do stromu. Nehoda se stala u obce Nové Hutě. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Vimperk. Ti předali zdravotníkům ZZS jednu zraněnou osobu a provedli zajištění místa nehody i havarovaného auta. Nehodu šetřila Policie ČR.
Nouzové otevření dveří bytu provedli v Milevsku v ulici B. Němcové profesionální hasiči z milevské stanice.
Profesionální jednotka ze stanice Český Krumlov kontrolovala ve firmě v Průmyslové ulici v Českém Krumlově požářiště po uhašeném požáru. Ve firmě došlo k samovznícení dřevního odpadu u brousícího stroje.
Požár byl uhašen, hasiči zkontrolovali termokamerou řádné dohašení. Vzniklá škoda činí 100 000,–, hodnota uchráněného majetku je 14 000 000,–.

K železniční dopravní nehodě na trati u Hroznětína vyjížděli hasiči ze dvou jednotek. Osobní vlak, ve kterém byli čtyři cestující, narazil do nákladního auta. Nákladní auto se při práci v blízkosti kolejí dostalo částí kabiny do profilu trati a při průjezdu vlaku došlo ke střetu.
Nikdo se při nehodě nezranil, místo události si převzali kolegové drážní hasiči. Provoz na železnici byl po dobu vyšetřování nehody zastavený.

Dálnici D1 na 124,5. kilometr ve směru na Brno zastavila. V místě se střetla tři nákladní, dvě osobní vozidla a jedno vozidlo odtahové služby. Při nehodě se nikdo nezranil. Jedno vozidlo se převrátilo na bok.
Vyproštění převráceného čelního nakladače zajišťovali v terénu v katastru Černilova profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a ze stanice Hradec Králové – Pražská. Při události nedošlo ke zranění osob.
Stroj se podařilo jednotkám pomocí hydraulické ruky vytáhnout a naložit na odtah.
Násilím přes okno vnikli profesionální hasiči z vimperské stanice do bytu ve Špidrově ulici ve Vimperku. Na místě zásahu byla přítomna také Policie ČR a ZZS.

V obchodním centru Forum Nová Karolína v Ostravě došlo ke spuštění poplachového systému zřejmě z důvodu zahoření klimatizace v jednom ze stravovacích zařízení. Nyní policisté a hasiči evakuují všechny osoby.
Českobudějovičtí profesionální hasiči provedli v ulici M. Horákové v Českých Budějovicích nouzové otevření dveří bytu.
Neznámý kouř z lesa monitorovali v lese u Strakonic, části obce Přední Ptákovice profesionální hasiči ze stanice Strakonice. Průzkum na místě ukázal, že se jedná o pálení.
Profesionální hasiči z Břeclavi a Mikulova zasahovali v ulici Sobotní ve Valticích u nehody dvou nákladních automobilu. Zajistili místo nehody a usměrňovali dopravu. Jednu zraněnou osobu si do péče převzala zdravotnická záchranná služba.
Úklid vozovky po dopravní nehodě osobního auta zajistila na žádost Policie ČR na Vltavském nábřeží v Českých Budějovicích profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné. Hasiči sanovali ze silnice vyteklé provozní kapaliny.

Střet dvou vozidel u Němčic si vyžádal zranění třech osob, z toho jedno těžké
Dopravní policisté vyjížděli o půl deváté ráno k dopravní nehodě, ke které došlo na čtyřramenné křižovatce hlavní silnice II. třídy číslo 145 a vedlejší pozemní…
Tři osoby utrpěly zranění při střetu osobních aut značek Renault Megane a Škoda Octavia. Nehoda se stala u Němčic, na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
Profesionální hasiči ze stanice Vodňany nemuseli vyprošťovat. Zajistili havarované vozy protipožárním opatřením a vyřešili únik provozních kapalin. Nehodu si poté převzali policisté.

Na silnici číslo 27 před Kokšínem ve směru od Klatov havarovala tři osobní vozidla. Komunikace je v místě nehody uzavřena. Jedna zraněná osoba byla odvezena ZZS.
Kalendář nejbližších akcí
| 08.05.2026 | Dětský železný hasič ve Slatině už potřetí, závodníci budou silní, rychlí… |
|---|---|
| 24.06.2026 | TFA Hartaman 2026: 17. ročník hasičského silového víceboje u Slezské Harty |
Generální partneři
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
Partneři
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- mobilní aplikace pro vyhlášení poplachu jednotkám
- www.hasinet.cz
- info@hasinet.cz
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- Program podpory hasičů
- www.csgfoundation.com
- info@csgfoundation.com
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500



