Kaplická profesionální jednotka byla vyslána do Netřebic k odklizení stromu spadlého na vozovku. Hasiči žádný strom nenašli.
Česká republika
Českobudějovičtí profesionální hasiči monitorovali na autobusové zastávce v Novohradské ulici v Českých Budějovicích možný únik plynu. Byly naměřeny zvýšené hodnoty, hasiči však nenašli zdroj úniku.
Na místo se dostavila plynárenská pohotovostní služba, která si událost převzala.

V Kaznějově zasahovali hasiči u nehody osobního vozidla se zraněním, bylo mimo vozovku.
Profesionální hasiči ze stanice Strakonice zasahovala u obce Volenice, kde řidička osobního auta značky Škoda Octavia narazila do stromu, jež spadnul přes silnici. Nehoda je bez zranění. Hasiči rozřezali a odklidili spadlý strom.
Úklid vozovky po odtahu nepojízdného osobního auta značky Škoda Octavia zajistili v Blechově ulici v Milevsku opět místní profesionální hasiči.
Až do večerních hodin zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda v ulici Dolní Úvoz, kde pomáhali s čerpáním vody. V místě byly zaplaveny výkopy základů domu, na čerpání vody využili hasiči kalové čerpadlo.
Únik přibližně deseti litrů nafty řešili na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci místní profesionální hasiči. Nafta vytekla z kamiónu, hasiči na likvidaci použili sorbent.

Jednotky HZS Nymburk a SDH Velenka vyjely do Hradištka k nahlášenému požáru osobního automobilu Škoda 110R v motorové části. K likvidaci požáru použili hasiči jeden vodní proud.
Škoda byla vyčíslena na 180 tisíc korun. Příčinou požáru je technická závada v motorovém prostoru.

Profesionální jednotka z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Černilova vyjeli k nahlášené dopravní nehodě osobního vozidla do Libřic. Automobil skončil mimo komunikaci, osoba v něm vyvázla bez zranění. Při nehodě bylo poškozeno oplocení.
Hasiči zajistili místo události, zkontrolovali, zda nedošlo k úniku provozních kapalin a vrátili se zpět na základnu. Místo zásahu si převzala policie.

U Běšin došlo k nehodě dvou osobních vozidel. Jednu zraněnou osobu si převzala ZZS. Hasiči provedli protipožární opatření a zajištění místa nehody.
Elektrická požární signalizace ohlásila požár ve firmě v Průmyslové ulici ve Veselí nad Lužnicí. Jednalo se o planý poplach, průzkum objektu provedla profesionální jednotka ze stanice Soběslav.

V obci Klášter zasahovali hasiči u nehody osobního vozidla a kamionu, jednu zraněnou osobu do nemocnice transportoval vrtulník.

Tři lidé se zranili při nehodě dvou osobních vozidel na výjezdu z Vejprnic na Plzeňsku ve směru na Tlučnou. Hasiči z jednoho z vozidel vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení dvě zraněné osoby.
Třetí osobu nebylo třeba vyprošťovat. Všechny zúčastněné včetně řidiče druhého vozidla si převzala ZZS. Hasiči zajistili místo nehody a provedli úklid komunikace.

Na druhém kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy zasahují dvě jednotky pražských hasičů u střetu osoby s osobním vozem. Poskytují předlékařskou pomoc zraněné osobě a navádí na místo vrtulník LZS. Dálnice ve směru na Prahu je uzavřena.

Na Masarykově náměstí v Solnici zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice u dopravní nehody čtyř osobních vozidel.
Hasiči místo nehody zabezpečili, u jednoho vozu odpojili akumulátor a dobrovolná jednotka řídila v místě dopravu. Nehoda se obešla bez zranění. Po odklizení všech vozidel mimo vozovku se jednotky postaraly o úklid komunikace.
Požár osobního vozidla v motorovém prostoru v ulici Milenecká v Nýrsku byl uhašen hasicím přístrojem.
Profesionální hasiči z vodňanské stanice byli ve svém městě vysláni do části Suchomelka, kde byl ohlášen požár osobního auta. Jednalo se o požár v motorové části vozu značky VW Passat. Jeho řidič byl v době příjezdu hasičů z auta venku, nezraněn. Hasiči na likvidaci požáru použili dva vysokotlaké proudy.
Zároveň museli ze silnice vyčistit přibližně čtyřicetimetrovou olejovou skvrnu. Po ukončení šetření jak vyšetřovatele HZS, tak také Policie ČR jednotka pomohla s naložením auta na vůz odtahové služby a dokončila úklid vozovky. Škoda způsobená požárem činí 10 000,–.
Čtyři jednotky hasičů byly zalarmovány kvůli hlášenému nouzovému přistání vrtulníku v katastru části Dub. Při události nebyl nikdo zraněn, nedošlo ani k úniku kapalin ze stroje. Vrtulník přistál kontrolovaně.
Hasiči zkontrolovali místo události a vrátili se zpět na základny. K události byli vysláni profesionální hasiči z Hořic, JSDH Mžany a Sovětice a HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí.

Mezi Kaznějovem a Oborou došlo k dopravní nehodě tří osobních automobilů. Dvě ze tří vozidel se nacházela mimo komunikaci. Jednu lehce zraněnou osobu si převzala ZZS. Komunikace byla po dobu zásahu neprůjezdná.
V Riegrově ulici v Milevsku provedli místní profesionální hasiči nouzové otevření dveří bytu.
Kalendář nejbližších akcí
Generální partneři
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
Partneři
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- www.ges-senko.cz
- www.ges-bls.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870