
Jednotka HZS Kraslice zasahovala na silnici z Oloví, směrem na Krajkovou u vyproštění osoby po ztrátě vědomí z hloubky přes 4 metry. Na místě také zasahovala jednotka HZS Sokolov a JSDH Oloví.

Jednotka HZS Kraslice zasahovala na silnici z Oloví, směrem na Krajkovou u vyproštění osoby po ztrátě vědomí z hloubky přes 4 metry. Na místě také zasahovala jednotka HZS Sokolov a JSDH Oloví.
V Kralovicích na křižovatce ulic Žatecká a Tyršova jednotky HZS Plasy a místního SDH zlikvidovaly olej, který unikl z proražené vany osobního vozidla.
Jednotka profesionálních hasičů z Pelhřimova vyjela k ohlášenému úniku oleje z barelů na louce v katastru obce Horní Ves. Jednalo se o stejné místo, kde hasiči zasahovali přibližně před 14 dny. Olej z barelů unikl do půdy.
Na nedaleký potok hasiči nainstalovali sorpční hady a provedli odběr vzorků. Místo události bylo následně předáno zástupcům životního prostředí a obce.
Jednotka HZS Žatec vyjela do ulice Svatováclavská v Žatci na asistenci ZZS s transportem pacienta.
V Sezimově Ústí v ulici Svépomoc transportovali táborští profesionální hasiči na žádost ZZS pacienta do sanitky.
V Otavské ulici v Českých Budějovicích provedli místní profesionální hasiči nouzové otevření dveří bytu.
Havlíčkobrodští profesionální hasiči otevřeli byt na Sídlišti Pražská v Havlíčkově Brodě.

Dvě hasičské jednotky vyjely k dopravní nehodě osobního a nákladního auta u obce Bitozeves na Lounsku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči uklidili vyteklé provozní kapaliny z havarovaných aut a provedli protipožární opatření.
V Průmyslové ulici v Praze zasahují hasiči u nehody motorky a osobního automobilu.
Žádná škoda nevznikla při požáru vznícených sazí v komíně rodinného domu v obci Nebahovy, části obce Jelemek. Požár uhasili profesionální hasiči ze stanice Prachatice.
V penzionu v ulici 9. května v Jindřichově Hradci zajistili místní profesionální hasiči nouzové otevření dveří.
Jednotka HZS Ústeckého kraje ze stanice Podbořany vyjela k dopravní nehodě dvou osobních aut u Podbořan. při nehodě byl jeden člověk lehce zraněn. Hasiči uklidili vozovku a pomohli naložit havarovaná vozidla na odtah.

Škodu ve výši 8 000 000,– způsobil požár ve firmě sídlící na Rudolfovské třídě v Českých Budějovicích. Požár byl na tísňovou linku 112 ohlášen 19 minut po páté hodině…

Koncem roku 2015 byla v Ústí nad Orlicí zavedena tzv. „červená vlna“. Hasiči si při výjezdu určí směr, kterým zásahová vozidla zamíří a na všech světelných křižovatkách…

Požár vraku osobního vozidla likvidovali profesionální hasiči z Radotína v ulici K Radotínu. Požárem byl vrak zcela zničen, hasiči nasadili na uhašení tlakovou vodu.
Plamenné hoření se mimo vozidlo nešířilo. Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení.
Jednotka HZS Ústeckého kraje ze stanice Roudnice nad Labem vyjela k požáru ve Vrchlického ulici v Roudnici nad Labem. Hořel botník, proutěný koš a plastový stůl na balkoně. Hasiči požár zlikvidovali v 0:24.
V Plzni u ulice Ostruhová hasiči SŽDC Plzeň odstranili z kolejiště uniklý hydraulický olej, k úniku došlo při stavebních pracích.
Osádka cisterny českobudějovických profesionálů vyjela v Českých Budějovicích do místní části Haklovy Dvory k vytažení dvou aut, které zapadly na louce. Silně podmáčená louka však neumožňovala vjezd hasičské techniky. Jednotka nezasahovala.
Jednotka HZS Ústeckého kraje ze stanice Roudnice nad Labem vyjela k dopravní nehodě osobního auta u Chvalína na Litoměřicku. Auto bylo mimo vozovku. Při nehodě byla zraněna řidička vozu. Hasiči jí poskytli předlékařskou pomoc a předali ji Zdravotnické záchranné službě.
V obci Stráž byl nahlášen zápach plynu v kotelně bytového domu. Na místo se dostavili kromě místní jednotky SDH i hasiči z PS Tachov. Hasiči monitorovali koncentrace nebezpečných látek v ovzduší – žádné koncentrace nenaměřili.
| 26.01.2026 | Závod v běžeckém lyžování bude na konci ledna v Bedřichově |
|---|---|
| 24.03.2026 | Elektromobilita, chytré obleky i novela vyhlášky o požární prevenci. Do… |