K dopravní nehodě se zraněním vyjela profesionální jednotka ze stanice Vodňany na komunikaci směr Písek. Jednotka po dojezdu na místo pomohla se zajištěním jedné zraněné osoby, kterou následně odvezla ZZS. Osobní vozidlo bylo mimo komunikaci. Jednotka provedla protipožární zajištění vozidla a úklid komunikace.
Česká republika
Táborská profesionální jednotka provedla nouzové otevření dveří bytu v ulici Pražského povstání v Táboře.

- ▶ Video
Hasiči z jaderné elektrárny v Dukovanech mají plošinu Bronto F44 RLX na Econicu
Podniková jednotka HZS ČEZ – Jaderná elektrárna Dukovany využívá automobilovou plošinu Bronto Skylift F44 RLX na podvozku MB ECONIC 2633 L/NLA.
Na požár střechy lyžařského vleku do obce Horní Vltavice vyjely jednotky profesionálů ze stanice Vimperk a dobrovolné jednotky obce Horní Vltavice a Volary. Jednotky na místě požáru provedli lokalizaci požáru a za cca 40 minut byla velitelem zásahu ohlášená i likvidace požáru.
Jednotky na místě následně provedly rozebrání části střechy a vynesly materiál z přilehlého přístřešku. Při požáru vznikla škoda ve výši 500 000,– Kč, hodnota uchráněného majetku činí 500 000,– Kč. Příčina vzniku požáru byla stanovena jako nedodržení bezpečné vzdálenosti kouřovodu od hořlavých předmětů.
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce vyjeli k dopravní nehodě, která se stala na parkovišti mezi konzumem a Penny Marketem v Červeném Kostelci. Řidič osobního vozidla vyjel a skončil na zvýšeném, zhruba půlmetrovém, obrubníku. Hasiči museli vozidlo vyprostit pomocí navijáku. Nehoda se obešla bez zranění a příčinu šetří Policie ČR.
Na vyžádání Policie ČR zajistili třeboňští profesionální hasiči sundání osoby z balkonu pomocí požární plošiny. Jednotka po dojezdu sundala osobu z třetího nadzemního podlaží a vrátila se zpět na základnu.
Jednotky HZS Praha ze stanic 1 a 3 byly vyslány do ulice Dlouhá k plamenům na střeše. Příslušníci jednotky na místě zjistili, že se jedná a požár palet a obalů od zábavní pyrotechniky na plechové střeše, který likvidovali jedním C proudem vody po AZ. Požárem ke škodě nedošlo.
Na požár kontejneru v ulici Roháčova v Táboře vyjela profesionální jednotka ze stanice Tábor. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár podzemního kontejneru na papír o objemu cca 7m3.
Jednotka provedla likvidaci požáru kontejneru pomocí vysokotlakého proudu a následně se vrátila zpět na základnu. Příčina vzniku požáru je také v šetření.
Jednotka HZS Praha provedla v ulici Tobrucká násilný vstup dveřmi do bytu. Uvnitř nalezenou nemohoucí osobu předala ZZS. Na místě Policie ČR.
Do obce Bukovník zamířili hasiči z šesti jednotek, požár zřejmě vznikl od svíčky
37 minut po půlnoci vyjeli hasiči k požáru chaty do obce Bukovník. Podle prvotních informací měl požár vzniknout od zapálené svíčky, kterou ponechal majitel v blízkosti…
Jednotka HZS Praha zabránila v ulici U skládky uzavřením hlavního uzávěru protékání vody z poškozené stoupačky v obytném domě.
Jednotka HZS Praha provedla v ulici Frýdlantská násilný vstup dveřmi do bytu. Uvnitř nalezla čtyři osoby uvízlé na balkoně. Na místě Policie ČR.
Do obce Litochovice zamířily hasičské jednotky k požáru střechy nad obytnou částí a stodolou
K nahlášenému požáru budovy do obce Litochovice vyslalo Operační a informační středisko osádky 5 cisteren profesionálních hasičů ze stanice Strakonice a z jednotky SDH…

- ▶ Video
První zásah jihomoravských hasičů v roce 2015 byl požár chaty v Brně Jundrově. Jednotky vyjely šest minut po půlnoci. Hasiči nasadili 3 vodní proudy a požár zlikvidovali v 1.45 hod. Uvnitř chaty nebyl nikdo nalezen. Požár zřejmě bude vzhledem k charakteru objektu beze škody.

- ▶ Video
PF 2015: Do redakce dorazilo opět rekordní množství přáníček k novému roku, podívejte se
Tak jako každý rok, i letos se naše redakční adresa pozary@pozary.cz začala v prosinci plnit přáními k hezkým Vánocům, šťastnému novému roku nebo dokonce k oběma…
Profesionální jednotka ze stanice Prachatice vyjela k ohlášenému požáru křoví do ulice Zahradní v Prachaticích. Na místě jednotka zjistila, že se jedná o nenahlášené pálení odpadu. Jednotka nezasahovala a vrátila se na základnu.
V ulici Jarlochova v Milevsku uhasila jednotka profesionálů z Milevska požár plastového kontejneru na odpad. Při požáru vznikla škoda ve výši 2 000,– Kč, hodnota uchráněného majetku činí 15 000,– Kč. Příčinu vzniku požáru je v šetření.
Jednotka HZS DP zasypala v ulici Letenská sorbentem olej, který vytekl po technické závadě z tramvaje.
Jednotka HZS Praha byla vyslána do ulice U Klikovky ke spolupráci se složkami IZS při likvidaci údajného nástražného výbušného systému.
Na požár dřevěné chaty do obce Bohdalovice v zahrádkářské kolonii o rozměrech cca 3×3m byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Český Krumlova jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Větřní.
Po dojezdu jednotek na místo mimořádné události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár chaty v plném rozsahu. Jednotky na místo provedli likvidaci požáru. Škoda na majetku byla stanovena na 50 000,–. Příčina vzniku požáru byla stanovena jako nedbalost.
Kalendář nejbližších akcí
06.09.2025 | Firefit 2025 se stal neoficiálním mistrovstvím ČR, dynamické TFA míří v… |
---|
Generální partneři
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
Partneři
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111