Čtvrtek 30. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Seminář o systému eCall, automatickém volání z vozidla na tísňovou linku 112, se uskuteční v listopadu

Dne 11. listopadu 2015 se v Ostravě v dolní oblasti Vítkovic uskuteční seminář k problematice systému eCall – automatickému volání z vozidla na tísňovou linku 112.

Návštěvníci semináře budou seznámeni s obecnými i technickými principy fungování systému eCall, s řešením problematiky interoperability systému napřích Evropou či s plánovaným budoucím rozvojem tohoto systému. Na závěr semináře je navíc připravena reálná demonstrace fungování systému eCall. Účast na akci je bezplatná, simultánní překlad do českého jazyka je zajištěn.

Systém eCall bude poskytován na bázi jednotného evropského tísňového volání 112 a skládá se ze tří základních komponent: z palubní jednotky ve vozidle, mobilní telekomunikační sítě a center tísňového volání 112.

Přečtěte siÚAMK společně s partnery předvedl simulaci velké havárie a fungování eCall

Po nehodě se systém aktivuje automaticky, ovšem umožní i manuální aktivaci. Projekt tohoto automatického tísňového volání 112 z osobních vozů, které by mělo být instalováno ve všech nových osobních automobilech a dodávkách od 1. dubna 2018, ročně díky rychlejší pomoci zraněným zachrání v Evropě tisíce lidských životů a u dalších desetitisíců nehod zmírní jejich následky.

Sdílet