Čtvrtek 1. října 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner POBP: 970 nádrž

Hasičský záchranný sbor ČR má nové propagační klipy, představovat hasičinu budou i na Letenské pláni

Spolu s oslavami československé státnosti přichází Hasičský záchranný sbor ČR s novými propagačními klipy, které si kladou za cíl představit práci hasičů jak v rámci výjezdu, tak v nevýjezdové čás­ti.

Autorem propagačních klipů je režisér, kameraman a dramaturg BcA. Jiří Studnička, který již více než dva roky úzce spolupracuje s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kra­je.

Společně vytváří jednak video zpravodajství ze zásahové činnosti krajského sboru, ale také instruktážní a dokumentární videa s tématikou záchranářství ve všech podobách.

Jiří Studnička a jeho kolegové jsou skuteční profesionálové za kamerou, na svém kontě mají řadu ceněných především dokumentárních pořadů. Zároveň díky úzké spolupráci a výrazné podpoře ze strany Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje se z filmaře Jiřího Studničky stal velký hasičský nadšenec.

Společně jsou Jiří Studnička a Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje podepsáni, například pod úspěšnou kampaní bezpečnostních rizik s názvem Ty to zvládneš či Osudová rozhodnutí (www.tytozvladnes.cz)

Na tvorbu propagačních klipů před jejich představením během oslav československé státnosti bylo velmi málo času. Během pouhých 72 hodin vznikla prezentace Hasičského záchranného sboru ČR tak, aby věrně představila poslání profesionálních hasičů. Na tvorbě propagačních klipů se kromě filmařského štábu podílela celá řada hasičů z HZS Karlovarského kra­je.

Bylo nutné vystavit jasnou dějovou linku, která ukáže hasiče jako člověka, pro kterého je pomoc druhým vším, co by chtěl dokázat. A že pro to nezná hranic ani osobních ani materiálních.

Být hasičem je poslání, které vyžaduje obrovské úsilí. A tyto spoty ukazují nejen to odhodlání, ale i náročnost a především obrovskou potřebu mít kolem sebe někoho, jako jsou profesionální hasiči,

uvedl Jiří Studnička.

Veřejně se klipy poprvé objeví na velkoplošných obrazovkách na Letenské pláni od tohoto pátku 26. října 2018 do neděle 28. října 2018.

Přečtěte siPřehlídky 2018 k výročí republiky se zúčastnili i hasiči, proběhla na Evropské třídě v Praze
Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
Sdílet
Banner zeka 970 OK