Čtvrtek 24. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: PO-BP 970

V Karlových Varech proběhl pátý ročník konference IZS, zaměřena byla na bezpečnost v civilním letectví

Konference IZS, pořádaná Zdravotnickou záchrannou službou Karlovarského kraje, Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje a Policií České republiky, je každoročně zaměřena nejen na spolupráci složek integrovaného záchranného systému a představení technologií a služeb, které jsou složky schopné poskytnout. V roce 2018 proběhla 13. listopadu.

Jde také o řadu zajímavých kazuistik a předávání cenných informací. A to vždy na dané téma pro aktuální ročník konference. Ten letošní, v pořadí již pátý, byl zaměřený na problematiku bezpečnosti v civilním letectví.

V září tohoto roku se v Karlovarském kraji uskutečnilo taktické cvičení integrovaného záchranného systému s tématikou letecké havárie a výsledky a poznatky z tohoto cvičení byly v rámci konference zmíněny.

Přečtěte siPád dopravního letadla prověřil součinnost složek IZS při cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště

Pořadatelé v rámci programu věnovali pozornost zásahům s hromadným postižením osob, pátrání a vyhledávání havarovaných letadel, metody identifikace obětí, ale také například pohled na krizové situace z hlediska palubního personálu a jejich přípravy. Nechyběly kazuistiky reálných leteckých nehod od jejich ohlášení, až po stanovení příčiny nehody.


Letošní ročník se již tradičně uskutečnil v sále Parkhotelu Richmond v Karlových Varech, kapacita konference byla v předstihu zaplněna, což svědčí o velkém zájmu ze strany účastníků prakticky ze všech možných složek IZS.

Samotný pátý ročník byl zcela ojediněle zahájený premiérou krátkého dokumentárního filmu autora a režiséra Jiřího Studničky, který zmapoval leteckou havárii z roku 1975 v Praze.

V dalším programu se představili odborníci z řad základních složek IZS, pilotů či organizací, zabývajících se bezpečností v leteckém provozu.

Témata jednotlivých přednášek byla například Činnost posádky letadla, když věci nejdou podle plánu, Příprava palubních průvodčí na mimořádné situace, Ztratilo se z radarů…, Pátrání a záchrana v mezinárodním systému SAR, Strategie zásahu při havárii dopravního letadla na letišti, Připravenost zdravotnického operačního střediska na hromadné postižení zdraví – leteckou nehodu, Identifikace obětí letecké nehody, Vězeňská služba – letecké eskorty odsouzených, Letecká doprava jako jedno z epidemiologických nebezpečí v době globalizace a mnoho dalších.

Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
Sdílet
Banner scott OK