Úterý 28. ledna 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZPMVČR 211 970

Ministr vnitra navštívil brněnské hasiče, prohlédl si vybrané stanice a diskutoval se směnou

Ředitel jihomoravských profesionálních hasičů plk. Jiří Pelikán v doprovodu se svým náměstkem plk. Mojmírem Richtrem dnes přivítal ministra vnitra Jana Hamáčka. Ministr navštívil dvě brněnské stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kra­je.

První zastávka byla na stanici BVV. Ministr si prohlédl budovu a její zázemí. V prezentaci ředitel brněnských profesionálních hasičů plk. Oháňka představil stanici a krajský ředitel nastínil možnosti a plány na výstavbu nové stanice.

Jan Hamáček také podiskutoval se sloužící směnou. Hovořilo se o uskutečněném navýšení početních stavů i platu hasičů. Ministr představil možnost zjednodušení administrativy v souvislosti s některými zásahy, na řeč přišla i problematika vystrojování. V závěru si na zásahovém voze prohlédl nové vysokotlaké hasicí zařízení COBRA.

Přečtěte siCold Cut System Cobra je užitečným pomocníkem hasičů, možnosti využití se stále rozšiřují

Následně se ministr přesunul na brněnskou stanici Přehrada, kde právě hasiči nacvičovali záchranu z vody (ledu). Také zde se seznámil se situací a plánovanou výstavbou společné základny s Policií ČR. Krátce si také prohlédl probíhající výcvik.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je
Sdílet
Banner Požární bezpečnost stejnokroj 970