Pátek 5. června 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

Roman Hlinovský skončil u pražských hasičů, slavnostně se s ním rozloučila centrální stanice

Ředitel pražských hasičů, brigádní generál Roman Hlinovský, skončil ve funkci. Na dvoře centrální stanice se s ním rozloučila nastupující směna. Za spolupráci poděkoval členům pražského sboru, vedení města i dobrovolným hasičům v metropoli.

Přečtěte siHasiči v Libereckém kraji se loučili s ředitelem Luďkem Prudilem, nastupuje do Prahy

Od května se přesouvá na generální ředitelství sboru, kde bude mít na starosti zahraniční vztahy. V čele pražského sboru jej nahradí dosavadní šéf hasičů Libereckého kraje plukovník Luděk Prudil.

Roman Hlinovský je příslušníkem HZS ČR od 1. prosince 2004. Předtím pracoval v požární jednotce neratovické chemičky Spolana, kterou v roce 2002 zastihly rozsáhlé povodně a byl zodpovědný za záchranné operace v zaplaveném podniku. Za profesionalitu a osobní nasazení při této události získal medaili HZS ČR Za statečnost.

Byl deset let u HZS Libereckého kraje, posléze jako ředitel. V srpnu 2010 z titulu funkce řídícího důstojníka kraje řídil nasazování sil a prostředků HZS a jako člen krizového štábu Libereckého kraje koordinoval při povodních činnost integrovaného záchranného systému na území Libereckého kraje. Pro jeho profesionalitu a osobní nasazení mu byla dne 28. října 2010 udělena Medaile Za zásluhy III. stupně za zásluhy o stát v oblasti bezpečnosti státu a občanů.

mjr. Bc. Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha
Sdílet
Banner Dobráci sk