Pátek 7. října 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči vyprošťovali na Opavsku muže pod střechou zahradní pergoly, využili „sněhuláka“

Jen několik minut zabrala dvěma jednotkám hasičů z Hlučína (HZS MSK, SDH) záchrana muže středního věku, který na zahradě rodinného domku v Dobroslavicích (okres Opava) odřezával ruční kotoučovou pilou trubky, sloužící jako konstrukce a nohy zahradní pergoly.

Ta na něj ve středu 9. 12. 2020 odpoledne spadla a vážně jej zranila. Hasiči použili při záchraně muže nafukovací zvedací vaky a své hbité ruce.

Na operační středisko hasičů volali ve středu po 15. hodině příbuzní – už po zavalení muže deskovou střechou přístřešku, potaženou térovou krytinou, přibližně o rozměrech 4 × 4 metry.

Obě hlučínské jednotky hasičů (ze stanice HZS Moravskoslezského kraje a s nimi dobrovolní hasiči) dojely do Dobroslavic během několika minut. Muže vysvobodily hlavně jejich dvojité pneumatické gumové zvedáky, zvané sněhuláky.

Přečtěte siPARATECH MultiForce: pneumatický zvedací vak pomůže i při náročných vyprošťováních

Zraněného muže, který patrně neznal notoricky známé české přísloví o řezání větve pod sebou, hasiči předali do péče týmu ZZS MSK. Byl při vědomí a komunikoval. Podle velitele zásahu vůbec si stěžoval hlavně na bolest nohou.

Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet