Neděle 7. března 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dálnici D1 u Ostrovačic zastavila dopravní nehoda nákladního automobilu a dvou dodávek, hasiči museli vyprošťovat

Přibližně dvacet minut před devátou hodinou ranní jsme přijali informaci o nehodě na 179. km dálnice D1 ve směru na Prahu. K zásahu vyjely jednotky ze stanic Rosice, Brno-BVV a Brno-Lidická.

Po příjezdu bylo zřejmé, že se jedná o střet kamionu a dvou dodávek. V jedné zůstal zaklíněný řidič, kterého jsme během čtvrt hodiny vyprostili a předali do plné péče posádce ZZS.

Místo nehody zajistili hasiči proti požáru a uniklé provozní náplně zasypali sorbentem. Dálnice byla ve směru na Prahu neprůjezdná, následně se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem.

Přečtěte siNa dálnici okolo Brna bude zasahovat nové vozidlo, rychlý zásahový automobil Land Rover Discovery převzal velitel stanice Rosice

Během zásahu přijalo operační středisko zprávu o další nehodě, která se stala na silnici mezi obcemi Říčany a Domašov. K místu vyjely naše posádky, které nebyly na dálnici již potřeba.

Hasiči cestou k zásahu zjistili, že u Říčan došlo dokonce ke dvěma nehodám. V jednom případě se srazila tři osobní vozidla a dodávka. Dvěma zraněným osobám jsme poskytli první pomoc, zasypali uniklé kapaliny a zajistili místo proti požáru. Druhá nehoda dodávky a osobního vozu se obešla bez zranění.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je
Sdílet