Pondělí 12. dubna 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči již rozvezli po Moravskoslezském kraji testovací sady pro školy, odevzdali je ve všech obcích s rozšířenou působností

Bezmála 443 tisíc antigenních testů pro školy v Moravskoslezském kraji rozvezli během středečního dopoledne a odpoledne 7. 4. 2021 na radnice všech 22 obcí s rozšířenou působností (ORP) profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a dobrovolnými hasiči z Vratimova a Ostravy-Radvanic.

Například na Novou radnici, tedy Magistrát města Ostravy, dovezl malý nákladní automobil dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic během středečního dopoledne téměř 126 tisíc testovacích sad. Už na konci čtvrtku by měly být všechny „vyfasované“ krabice v ostravských školských zařízeních. „Od dnešního rána už jsem měl nejméně třicet telefonátů z nedočkavých škol, které by si rády testy co nejdříve odvezly,“ poznamenal ostravský koordinátor této distribuce při přebírání krabic.

Původně až po střechu zaplněný radvanický hasičský náklaďáček se ještě stavil k sousední budově Národního pedagogického institutu (NPI) ČR, kde hasiči předali pedagogům 13 velkých krabic s 34 tisíci testovacími sadami – zřejmě jako zálohu.

Přečtěte siHasiči rozváželi napříč republikou testovací sady pro školy

Pět velkých prosklených dodávek HZS MSK a jeden nákladní automobil dobrovolných hasičů z Radvanic rozvážely ve středu testy z Krajského distribučního centra v Ostravě-Hrabůvce, což byla dříve stanice HZS MSK. O den dříve byly dovezeny hasiči ze skladu státních hmotných rezerv ve Štítině (okres Opava).

Do středeční nakládky se po přesném rozdělení krabic s testy Krajským úřadem Moravskoslezského kraje zapojili hasiči z HZS MSK, Vratimova a Radvanic a také pracovníci krajského úřadu. Do rozvozu příslušníci HZS MSK a dobrovolní hasiči z Radvanic.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet