Pátek 17. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Brit Hubertus Bohemia je zatím bláznivé štěně, vyroste z něj záchranářský pes

Dobrý den, jmenuji se Brit Hubertus Bohemia. Jsem takové bláznivé štěně, ale zkusím se stát záchranářem jako je můj velký parťák a jakým byl i můj předchůdce.

Takové by mohlo být představení nového záchranářského psa, který je nově ve službě u hasičů Pardubického kraje.

David Hynek, který je profesionálním hasičem sloužícím na stanici v Ústí nad Orlicí HZS Pardubického kraje a zároveň psovodem, má již v pořadí třetího pejska. Ten první se jmenoval Max.

Byl to můj první pes, a v mém srdci prvním zůstane. Děkuji ti za vše, co jsi pro mě, ale i pro jiné udělal,“ říká smutně David Hynek, který se s Maxem naposledy rozloučil 23. června letošního roku, kdy pes zemřel. Max byl s psovodem 13 let.

Dnes už má David psa Darrena a určitě si vzpomínáte na jeho poslední velký zásah v libanonském Bejrútu, kde 4. srpna 2020 došlo k obrovskému výbuchu. Pes Darren zde byl nasazen spolu s dalšími psy několik dní.

Přečtěte siČeský USAR tým se v úterý vrátil z Libanonu, do republiky se ve čtvrtek vrátil i plukovník Lukeš

„Brit Hubertus nahradil toho nejlepšího psa, který tu byl, ale snad se mu brzy vyrovná. Je to velký bojovník a bude se učit od parťáka Darrena,“ dodává už s úsměvem David Hynek.

Tak mladému a divokému štěněti držte pěstičky, aby mu výcvik opravdu šel a brzy jste mohli nadějného záchranářského psa vidět na nějaké ukázce pro děti. Třeba na srpnovém pardubickém Sportovním parku, který se koná od 7. do 15. srpna 2021.

Ve středu je totiž plánována ukázka výcviku záchranářských pejsků s Davidem Hynkem. A možná právě tady bude mít Brit Hubertus Bohemia svou premiéru. A to se určitě máte už teď na co těšit.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet