Čtvrtek 23. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči cvičili se speciálním pásovým vozidlem Hägglunds BV206, určeno je pro záchranu v těžkém terénu

Všechny tři směny profesionálních hasičů ze stanice HZS Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku se v uplynulých dnech zúčastnily výcviku v obsluze a řízení speciálního pásového vozidla Hägglunds BV206.

Tato technika je u Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje dislokována na stanicích ve Frýdku-Místku a Bruntálu – tedy v lokalitách, v jejichž hasebním obvodu jsou rozsáhlé hornaté oblasti a těžko přístupný terén.

Místem výcviku se stalo okolí obce Staré Hamry, především zasněžené lesní cesty. Na těch si hasiči vyzkoušeli nejen řízení vozidla, ale také jeho možnosti při pohybu v terénu.

Přečtěte siHasiči v Moravskoslezském kraji využívají dvojici pásových vozidel Hägglunds BV206 pro přesun v nepřístupném terénu

Stroje jsou určeny jak pro dopravu hasičů, tak pro evakuaci a transport zraněných či zachraňovaných osob – na sklonku roku 2022 pomohlo jedno z vozidel s transportem čtyř osob na dialýzu poté, co převozová sanitka uvízla v Bruntálu ve sněhové kalamitě.

HZS Moravskoslezského kraje Hägglunds pořídil v roce 2018 v rámci projektu Zvýšení připravenosti Hasičského záchranného sboru České republiky k řešení a řízení rizik způsobených změnou klimatu. 

Jakub Kozák
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet