Úterý 5. července 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ostravští hasiči zachraňovali papouška aru

V sobotu 4. června 2011 dopoledne vyjeli ostravští profesionální hasiči „ulovit“ pestře zbarveného papouška. Šlo o druh ara ararauna.

Hasičům se po záchraně leguána a velké mainské mývalí kočky povedlo o uplynulém víkendu pomoci zachránit dalšího neobvyklého a krásného tvora.

Do ostravské části Koblov byla po žádosti majitele vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Ostravě-Přívoze, která se specializuje, vedle jiného, i na záchranu zvěře a ptáků. Papoušek o velikosti asi 80 cm, slyšící na jméno Matýsek, se rozhlížel po okolí ve větvích stromu na zahradě jednoho rodinného domku, asi ve výšce 12 metrů.

Hasiči postříkali aru vysokotlakým proudem vody, aby mu jeho těžká křídla znemožnila let. Toto se podařilo po několika pokusech, až byl papoušek unaven a očividně se mu do žádného letu nechtělo.

Unavený papoušek se usadil na stromě v areálu bývalého dolu Koblov, který byl přístupný pro výškovou techniku, zhruba 15 metrů nad zemí. Na místo byla povolána hasičská automobilová plošina Bronto. Nahoru do koruny stromu vyjel s hasiči v koši i řádně připoutaný majitel papouška, kterému se vyčerpaného papouška podařilo nalákat, a tak ara nakonec skončil v jeho náruči.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet