Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

MČR: Výsledky z druhého dne, průběžné pořadí

Na letošním Mistrovství ČR v požárním sportu v Ostravě se opakuje loňský lítý boj dvou profesionálních týmů – HZS Moravskoslezského a Plzeňského kraje. Loni v Plzni zvítězili domácí celkově o pouhý bod, letos po dvou disciplínách (po polovině šampionátu) byl stav nerozhodný. A stejně jako loni je zatím i v Ostravě třetí HZS Kraje Vysočina.

HZS Moravskoslezského kraje zvítězil v součtu šesti nejlepších výkonů členů týmu v úvodní disciplíně (v pátek 19.8. večer) – ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže (po žebříku), HZS Plzeňského kraje byl druhý. Pořadí se obrátilo v dnešní – druhé disciplíně – běhu na sto metrů s překážkami.

Druhým dnem pokračovalo v sobotu mistrovství republiky v požárním sportu v Ostravě na Městském stadionu ve Vítkovicích pro profesionální a dobrovolné hasiče a dobrovolné hasičky běhy na 100 metrů překážek.

V jednotlivcích byl mezi profesionály nejrychlejší s časem 15,46 sekundy Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, druhou příčku obsadil Milan Netrval (16,15 s.) a třetí místo dobyl Jindřich Harasimovič (oba HZS Plzeňského kraje) s časem 16, 23 sec.

Mezi dobrovolnými hasiči zvítězil Jakub Paulíček (Široký Důl) s časem 15,68 s, stříbro získal David Dopirák z Horní Kamenice s časem 16, 35 sekundy a bronz si odváží Jiří Volf (opět Široký Důl) za čas 16, 42 s.

Nejrychlejší ženou se stala Lenka Tomandlová z Ledenice časem 16,73 sekundy, druhá Šárka Jiroušová z Poniklé za čas 16,99 sekundy a do Michálkovic si odváží bronz Petra Mifkovičová za čas 17, 23 s.

Mistrem v požárním dvojboji (výstup do 4. podlaží cvičné věže plus běh na 100 metrů překážek) se pro rok 2011 se stal Pavel Krpec (HZS Moravskoslezského kraje), stříbro vybojoval jeho týmový kolega a loňský vítěz této disciplíny Jakub Pěkný, bronz si do Plzeňského kraje odváží Jindřich Harasimovič.

Ve štafetě 4× 100 metrů zvítězil v týmech HZS Moravskoslezského kraje, 2. byl HZS Kraje Vysočina a 3. HZS Plzeňského kraje.

Díky tomu je předběžné pořadí po 3 ze čtyř disciplín: (věž, běh 100 metrů, štafeta 4 × 100 metrů)