Středa 31. května 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Železný hasič-ka Hnojník 2013 byl prvním kolem Beskydského železného hasiče

V sobotu dne 13. dubna 2013 proběhl 5. ročník soutěže Železný hasič-ka Hnojník 2013.

Hasiči a hasičky z řad dobrovolných i profesionálních hasičů se utkali v silovém a vytrvalostním závodě. Závodníky čekalo na trati několik překážek, např. bariera 2×2 m, vytažení závaží do 1. NP, 50 úderů v Hammerboxu (ženy 20), zapojení hadic do rozdělovače, přesunutí 80kg figuríny, běh s hadicovými koši, výběh schodiště do 3. NP a specialita místního závodu – tunel.

Celou trať museli závodníci absolvovat v zásahové obuvi, v zásahovém obleku s vložkou, zásahovou přílbou, rukavicemi a s dýchacím přístrojem Dráger na zádech – bez masky.

Železný hasič-ka Hnojník 2013 byl zároveň také prvním kolem závodu Beskydský železný hasič. Tato soutěž startuje letos druhým rokem a má celkově 4. kola: Hnojník, Bukovec, Jablunkov a Mosty u Jablunkova, kde bude letos zároveň finále.

Na dráhu železného hasiče v Hnojníku nakonec vyrazilo z přihlášených 112 závodníku jen 94. V kategorií žen závodilo 19 závodnic a závod nedokončila jedna závodnice. V kategorii mužů závodilo 75 závodníku a závod nedokončilo 10 závodníků.

Sdílet
Přiložené soubory
zhm.pdf zobrazit online PDF 571 kB
zhz.pdf zobrazit online PDF 520 kB
Seriál: Beskydský železný hasič