Sobota 10. dubna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

SDV MODEL číslo 303: VT-55, aneb hasičský vyprošťovací tank HZS České dráhy

Letošní rok je na našem webu zasvěcen představování jednotlivých hasičských modelů firmy SDV model. Nejinak je tomu i dnes, podrobněji se podíváme na VT-55, aneb hasičský vyprošťovací tank tehdejších hasičů Českých drah.

Vyprošťovací tank VT-55A je speciální obrněné pásové vozidlo postavené na podvozku tanku T-55A. Je určen zejména k vlečení havarované nebo poškozené techniky v různých terénních podmínkách, k vyprošťování techniky při různých stupních uváznutí.


Cena prezentovaného modelu je 260 Kč. Objednat si ho můžete (pokud nevyhrajete v naší soutěži) na stránkách www.sdvmodel.cz.

SOUTĚŽ o tento model


Jaká je maximální rychlost tanku?

Správná odpověď: Na silnici 50 km/h, v terénu 35 km/h. Výherce: Jakub Š.


Všechny představované modely jsou v měřítku 1:87, vyráběny jsou vysokotlakým vstřikováním plastu. V balení naleznete stavebnici modelu, návod k jeho sestavení, popis samotného vozidla a obtisky.

I nezkušený modelář dokáže zkompletovat model do 3 hodin (bez nástřiku). K sestavení je nutné připravit si lepidlo na modely (nejlépe s aplikátorem s jehlou), ostrý nožík, pinzetu a případně barvy. Před samotným sestavením je potřeba jednotlivé díly pečlivě odříznout od rámečků a očistit, před finálním slepením je vhodné k sobě díly nanečisto přiložit.

Model je po sestavení v barvě plastu, je ale možné jej dále stříkat. Pokud barvou nestříkáte (nebo nechcete), můžete použít barvy akrylové, tedy v čerstvém stavu ředitelné vodou. Po nanesení štětcem dobře přilnou a kryjí, po zaschnutí jsou voděodolné.


Modely jsou určeny pro osoby od 14 let, nejedná se o hračky, ale o sběratelské stavebnice. Jejich využití je jako samostatný sběratelský kousek, jsou vhodné a často také využívané jako součást dioramat.

Máte zájem o model vašeho reálného hasičského automobilu? Nic není nemožné. Základ vozidla musí být stejný jako již vyrobené modely (jednotná šablona šasi). Pokud máte zájem, vězte, že výroba je ekonomicky rentabilní od 50 kusů.

Podrobnosti lze domluvit na e-mailu sdvmodel@volny.cz nebo na telefonu 776 702 011.

Sdílet
Seriál: SDV model: Hasičská vozidla