Středa 16. října 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Hasiči v Moravskoslezském kraji pořídili trojici obojživelných vozidel Quadski XL, s financováním pomohla Evropská unie

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje pořídil tři nová obojživelná vozidla Gibbs Quadski XL. Na financování se v rámci projektu Připravenost Hasičského záchranného sboru České republiky k řešení povodní podílela Evropská unie ze strukturálních fon­dů.

Cena zakázky činila celkem 6 530 322 korun, tedy 2 176 774 Kč za jedno vozidlo. Hasičům tuto techniku dodala firma Luing Pyrex.

Quadski XL je obojživelné vozidlo určené pro jízdu po souši po zpevněných i nezpevněných cestách a pro plavbu po vodní hladině.


ČTĚTE TAKÉ: Technika Hasičského záchranného sboru spolufinancovaná z Evropské unie


Změna režimu jízdy souš/voda se provádí v hloubce přibližně 100 cm. Zabudovaný mechanismus po stisknutí tlačítka v dosahu řidiče automaticky provede složení nezávisle zavěšených kol do podběhů.

Obojživelník je dvoumístný, dokáže přepravit náklad o hmotnosti až 180 kilogramů. V zadní části je opatřen úchyty pro přepravu na přívěsu.

Quadski XL je vybaven zásuvkou pro dobíjení akumulátorové baterie a nouzové spuštění motoru. Akumulátor je uchycen pod krytem za sedadlem posádky, v držácích na krytu je uchyceno pádlo.

Přečtěte siProjekt "Připravenost Hasičského záchranného sboru České republiky k řešení povodní" přinese hasičům novou techniku téměř za půldruhé miliardy korun

V zorném poli řidiče je umístěna voděodolná navigace Garmin s krytím IP X7 s vysoce svítivým displejem o úhlopříčce 4,3”. Mapové podklady jsou samozřejmě doživotně aktualizovány zdarma. Navigace je odnímatelná, vybavená bluetooth technologií pro možnost poslechu navigačních pokynů ve sluchátkách.

Světelné a zvukové výstražné zařízení sestává z dvojice zábleskových LED světel modré barvy vepředu a LED majáku v zadní části karoserie.

V dosahu řidiče je uchycen odnímatelný hledací světlomet se světelným výkonem 1 500 lumenů na 1,5 metru dlouhém kabelu.

Barva podvozku je černá, karoserie je nastříkána v červeném odstínu RAL 3024.

Technika kromě běžných zásahů v případě živelních pohrom poslouží také pro zvýšení taktických možností speciálního mezinárodního záchranného týmu WASAR (Water Search And Rescue), jehož jsou moravskoslezští hasiči součástí.

Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK