Škoda ve výši 20 000,– byla vyčíslena po požáru motorového prostoru osobního auta. Vůz hořel v ulici Čsl. legií v Českých Budějovicích. K požáru se sjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné. Příčina vzniku požáru je v šetření.
Česká republika

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic, ve směru na letiště, zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního vozidla.
Jedna zraněná osoba byla vyproštěna před příjezdem hasičů, kteří jí následně poskytli předlékařskou péči a předali do péče ZZS. Jednotka zajistila nehodu proti vzniku požáru, okolnosti šetří Policie ČR. Během zásahu byla komunikace neprůjezdná.

Na silnici ze Sezemic směrem na Lukovnu likvidují hasiči požár auta. Řidičce se povedlo před plameny z vozu uniknout, nyní je v péči zdravotníků. Na místo míří i vyšetřovatel, který zjistí, zda požár mohla způsobit nehoda.
Dvě hasičské jednotky vyjely k úniku čpavku v Unipetrolu v Záluží u Litvínova. Únik byl zastaven, dvěma lidem se udělalo špatně. Byli předáni Zdravotnické záchranné službě, dle zástupce Unipetrolu se čpavek nedostal mimo areál firmy a je již rozptýlen.
U Dubného, části obce Křenovice, zasahovali profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné, když zajišťovali místo po dopravní nehodě osobního auta, zajišťovali havarované osobní auto a prováděli úklid vozovky.
Nouzové otevření dveří bytu zajistila v ulici U Lesa v Českých Budějovicích místní profesionální jednotka.
Z důvodu hromadné dopravní nehody pěti vozidel na 15,5 km Pražského okruhu je provoz ve směru k letišti veden pouze odstavným pruhem. Na místě zasahují hasič ia policité.
Dva lidé zemřeli na silnici mezi obcemi Strání a Slavkov, po nehodě osobního automobilu začalo hořet
Na silnici I/54 mezi obcemi Strání a Slavkov v okresu Uherské Hradiště došlo k tragické nehodě jednoho osobního automobilu. V mlze havaroval v blízkosti křižovatky s…
Dopravní nehoda osobního vozidla a chodce zaměstnala ve Znojmě na Suchohrdelské ulici místní profesionální hasiče. Pomáhali s transportem osoby do sanitního vozu.
Dvě hasičské jednotky byly vyslány do jihlavské části Hruškové Dvory k ohlášenému požáru lisu na elektroodpad.
V obci Štoky zasahují jihlavští profesionální hasiči u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Střet si vyžádal jedno zranění, hasiči zajistili vozidla proti požáru.

Asi 20 metrů v poli a na střeše skončilo odpoledne osobní auto u Čankovic na Chrudimsku. Vyprostili jsme 1 osobu z vozu bez použití hydrauliky. Při nehodě byly zraněny tři osoby, z toho jedno dítě.

Na silnici č. 14 mezi Ještěticemi a Bílým Újezdem havaroval osobní automobil, který se převrátil mimo komunikaci. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Solnice.
Jednotky provedly na havarovaném vozidle protipožární opatření a následně vrátily vůz zpět na kola. Jedna zraněná osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Dále hasiči nasvěcovali místo události a po došetření pomohli s naložením automobilu na odtah.
V Hybešově ulici v Brně zasahovali hasiči ze stanice BVV u dopravní nehody motocyklu. Zraněnému poskytli první pomoc a zajistili místo nehody.
Na obchvatu obce Strmilov likvidovaly všechny složky integrovaného záchranného systému následky dopravní nehody nákladního a osobního auta. Z havarované Škody Fabie byla ještě před příjezdem profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec a dobrovolných hasičů obce Studená vyproštěna zraněná řidička.
Okamžitě si ji převzali zdravotníci ZZS, kteří ji převáželi do nemocnice. Hasiči zajistili havarované auto proti vzniku požáru a proti úniku provozních kapalin. Po zadokumentování nehody policisty hasiči zásah ukončili.
Jeden člověk byl zraněn po nárazu osobního automobilu do stromu ve Vilémovicích. Hasiči ze stanice Ledeč nad Sázavou zabezpečili vůz proti požáru a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí speciálního sorbentu.
Na silnici č. 295 mezi Dolní Brannou a Vrchlabím došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Jeden člověk byl při události zraněn, postarali se o něj zdravotničtí záchranáři. Na místo vyjela profesionální jednotka z Vrchlabí a následně byl povolán také vyprošťovací automobil ze stanice Trutnov.
Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a provedli úklid uniklých provozních kapalin. Po došetření vyprostili hasiči jedno z vozidel zpět na komunikaci a naložili na odtahovou službu.
Dačická profesionální jednotka zasahovala v Jiráskově ulici v Dačicích, kde pomohla obéznímu pacientovi, jež nebyl sám schopen chůze, do bytu v prvním patře domu.

Ministerstvo vnitra posílá do Arménie roušky a rukavice, pomoc zajišťují a organizují hasiči
Arménská republika požádala v souvislosti se zhoršující se situací při šíření nákazy COVID-19 evropské státy o pomoc, učinila tak prostřednictvím evropského Střediska…
Křemežská profesionální jednotka byla vyslána k obci Kvítkovice k blíže neurčenému požáru trávy a porostu. Hasiči zjistili, že se jedná o nenahlášené pálení.
Kalendář nejbližších akcí
| 24.06.2026 | TFA Hartaman 2026: 17. ročník hasičského silového víceboje u Slezské Harty |
|---|
Generální partneři
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
Partneři
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- mobilní aplikace pro vyhlášení poplachu jednotkám
- www.hasinet.cz
- info@hasinet.cz
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- Program podpory hasičů
- www.csgfoundation.com
- info@csgfoundation.com
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338



