
Jihomoravští hasiči bojovali s následky větru 72×, upevňovali uvolněné střechy a odstraňovali spadlé stromy
Silné poryvy větru dnes zasáhly především okresy Znojmo, Brno-venkov, Brno-město a Blansko a zaměstnaly několik desítek hasičských jednotek.
Silné poryvy větru dnes zasáhly především okresy Znojmo, Brno-venkov, Brno-město a Blansko a zaměstnaly několik desítek hasičských jednotek.
Jednotka HZS Praha stanice likvidovala proudem tlakové vody požár odpadu v plechovém kontejneru na ulici Mansfeldova.
HZS Čáslav a Kutná Hora právě zasahují v Čáslavi u nálezu dvou patron s nebezpečnými látkami látkami, podle nápisu obsahují Yperit a Chlorpikrin. Nádoba s Chlorpikrinem je otevřena. Byla vytvořena nebezpečná zóna a zásah je veden v chemických oblecích. Na místo míří Chemická laboratoř Kamenice.
Tři cisternové vozy jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů ze Vsetína byly vyslány dne 16. 3. 2014 v 18:26 hodin na místo hlášeného požáru stavební buňky na…
Jednotka HZS Praha stanice 2 byla vyslána k nahlášenému stromu hrozícímu pádem na ulici K Červenému vrchu. Průzkumem na místě bylo zjištěno, že bezprostřední nebezpečí nehrozí. Majiteli byl doporučen zásah odborné firmy.
Profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec byla ve svém městě vyslána do Kostelní ulice, kde byl v restauraci s penzionem ohlášen kouř linoucí se z teplovodních průduchů. Průzkum, který jindřichohradecká profesionální jednotka na místě povedla, ukázal, že se jedná o požár střešního trávu zazděného v mezistropním prostoru.
Hasiči museli nejprve rozebrat část střešní konstrukce kolem zasaženého trámu a pak teprve mohli požár řádně uhasit. Požárem způsobená škoda byla stanovena na Kč 50 000,–, hodnota uchráněného majetku činí Kč 8 000 000,–.
Hasiči z jedné jednotky vyjeli na silnici č. 67 u obce Bohumín na Karvinsku, došlo tam k nehodě osobního automobilu se zraněním.
Hasiči, policisté a záchranáři zasahují u nehody dvou osobních automobilů u obce Jiřice na Nymbursku, došlo při ní ke zranění osob.
Nejčastěji vyjížděli hasiči odstranit popadané stromy, které blokovaly průjezd na silnicích. Takto zasahovali například u Bečova, Zádubu-Závišínu, Teplé, Tří Seker,…
Poražená lampa veřejného osvětlení zaměstnala hasiče zhruba 100 m od stanoviště ZS Trans Hospital v Řevnicích v odpoledních hodinách. Se stejným případem se setkali ráno u domu s pečovatelskou službou.
Do bytu, ze kterého protékala voda do spodního bytu, vnikla za přítomnosti Policie ČR v Krčínově ulici v Českých Budějovicích českobudějovická profesionální jednotka.
Dvakrát hasiči z Postoloprt zasahovali s automobilovým žebříkem u uvolněných plechů na střeše domů, jednou v ulici 28. října, podruhé v ulici Žižkova. V obou případech hasiči plechy zajistili.
V Domažlicích hasiči na žádost policie otevřeli byt, následně pomohli ZZS s transportem pacienta do sanitky.
V neděli 16. března 2014 byl v 16:58 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár rodinného domu v obci Pěnčín.
V Plzni před Purkyňovo pavilonem hasiči z PS Střed odstranili pomocí sorbentu olej uniklý z převodovky osobního automobilu.
Jednotka HZS Praha byla vyslána k případu požáru porostu na Atletické ulici. Jednalo se o požár odpadu (izolace el. kabelů) na volném prostranství, požár byl uhašen při příjezdu jednotky přítomnou osobou.
Jednotky HZS Praha a HZS StČ kraje, st. Říčany odstranily pomocí výškové techniky uvolněný plech 5×6 m na střeše obytného domu na Kašperské ulici.
Silný vítr poničil v neděli odpoledne střechu domu v Jiráskově ulici v Rumburku. Hasiči z dobrovolné jednotky za pomoci automobilového žebříku přidělali zpět jeden utržený a několik uvolněných plechů.
Jednotka SDH Kunratice zajistila a odstranila spadlý plot na ulici K Šeberáku.
Jednotka SDH Netolice vyjela za obec Němčice k technické pomoci. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o vyvrácený strom, který leží přes celou šíři komunikace. Pomocí motorové pily byl strom rozřezán, a uklizen za krajnici. Následně se jednotka vrátila na základnu.