
Dopravní nehoda uzavřela kolínský obchvat, hasiči vyprošťovali zraněnou osobu
Informaci o vážné dopravní nehodě na silnici I/38 nedaleko kolínské částí Šťáralka přijali středočeští hasiči v pondělí 10. ledna 2022 pět minut před půl devátou večer.
Informaci o vážné dopravní nehodě na silnici I/38 nedaleko kolínské částí Šťáralka přijali středočeští hasiči v pondělí 10. ledna 2022 pět minut před půl devátou večer.
Na Pražské třídě v Českých Budějovicích zasahovala profesionální jednotka z českobudějovické stanice u požáru osobního auta. Vůz značky Subaru hořel v motorovém prostoru. Hasiči požár uhasili vysokotlakým proudem.
Vzniklá škoda zatím nebyla stanovena, příčina vzniku požáru je v šetření.
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli odpoledne k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala na silnici I/35 mezi Úlibicemi a Konecchlumím. Jedna osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby.
Dvě hasičské jednotky byly vyslány do obce Lovčice na Hodonínsku k požáru komínu. Hasiči provedli vybrání topeniště a kontrolu termokamerou.
V Jindřichově Hradci zasahovali místní profesionální hasiči na Rybnickém předměstí, kde sjelo ze silnice osobní auto, jehož řidič nemohl sám najet zpět. Hasiči navijákem z cisterny auto vytáhli zpět na vozovku.
V ulici Modřanská v Praze zasahují složky IZS u nehody osobního auta a dodávky. Řidič jednoho vozidla byl předán do péče ZZS.
Profesionální hasiči z hradecké centrální stanice byli odpoledne přivoláni ke střetu nákladního a osobního vozidla, který se stal vlivem nedobrždění v ulici Antonína Dvořáka v Hradci Králové. Nikdo nebyl zraněn.
Došlo k úniku provozních kapalin. Jednotka uklidila místo nehody.
Profesionální hasiči z hradecké centrální stanice otevřeli odpoledne byt v ulici Pod Strání v Hradci Králové. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života.
Na komunikaci číslo 9 ze Svoru ve směru na Rumburk, kousek před hranicí Libereckého a Ústeckého kraje, zasahují složky IZS v nepřehledné zatáčce u dopravní nehody jednoho osobního vozidla mimo komunikaci.
V obci Děbolín vytekl po technické závadě z nákladního auta motorový olej. Skvrnu o velikosti přibližně 2 × 2 metry sanovala ze silnice profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec.
Pootevřenou ventilací okna vnikla jindřichohradecká profesionální jednotka do bytu v Jindřichově Hradci, části obce Horní Skrýchov. Uvnitř zabouchnutého bytu byla zapnutá trouba.
K likvidaci olejové skvrny vyjeli do Litvínovic profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné.
V obci Peč provedla dačická profesionální jednotka nouzové otevření dveří bytu.
Nouzové otevření dveří bytu provedli českobudějovičtí profesionální hasiči ve Slunečné ulici v obci Vráto.
Dvěma zraněným osobám poskytovali hasiči první pomoc po nehodě osobního vozidla v Bzenecké ulici ve Strážnici na Hodonínsku. Dále na havarovaném automobilu odpojili akumulátor a provedli protipožární opatření.
U Plané zajistila profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné úklid vozovky po střetu osobního a nákladního auta.
Na silnici I/34 u Třeboně, části obce Břilice likvidovali profesionální hasiči následky nehody, kdy dodávka byla zasažena kusem ledu spadlého z projíždějícího kamiónu. Poškozené auto řidič odstavil na vedle komunikace.
Hasiči prohlédli místo nehody, žádné další kusy ledu nebo jiné překážky nenašli. Nehodu šetřila Policie ČR.
V Rückerově ulici ve Vimperku vnikli vimperští profesionální hasiči do bytu, ze kterého protékala voda. Jednotka vodu zastavila.
Na silnici vedoucí z Prachatic do Vitějovic u lomu Kobylí hora zasahovala prachatická profesionální jednotka u dopravní nehody osobního auta, které sjelo ze silnice do vodoteče.
Hasiči u něj provedli protipožární opatření a auto následně vytáhli zpět na vozovku. Dále asistovali při naložení na vůz odtahové služby. Únik provozních kapalin nebyl zjištěn.
Rychnovští profesionální hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu olej, který unikl na vozovku v ulici Hrdinů odboje v Rychnově nad Kněžnou.