Přes balkón vnikli jindřichohradečtí profesionální hasiči do uzavřeného bytu v Nové Včelnici v ulici Na Hliněnce. Paní uvnitř si převzala ZZS.
Česká republika
U havárie motocyklu na Šumpersku zasahovaly složky IZS, motorkáře do nemocnice transportoval vrtulník
V neděli 30. září 2018 krátce před polednem havaroval na silnici I. třídy č. 11, v úseku mezi obcemi Bušín a Olšany, 63letý motocyklista.
Profesionální hasiči ze stanice Písek a dobrovolní hasiči obce Čížová spolupracovali u Čížové u požáru topolů. V době příjezdu hasičů hořely topoly v délce přibližně 50 metrů.
Hasiči stromy pokácely, rozřezaly a uhasili. Vzniklá škoda a příčina vzniku požáru jsou v šetření.

Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Chlumu vyjeli k dopravní nehodě v katastru části Rozběřice na komunikaci I/35. Havarovala zde tři osobní vozidla, přičemž došlo ke zranění čtyř osob. Nikoho ze zraněných nemusela jednotka vyprošťovat.
Silnice byla kvůli nehodě zablokována a musela být z důvodu vyšetřování a likvidačních prací na nezbytnou dobu uzavřena. Hasiči místo události zajistili, provedli na havarovaných vozech protipožární opatření a unikající provozní náplně zasypali sorpčním materiálem.
Únik hydraulického oleje na komunikaci likvidovali hasiči v Úněšově.

Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli k dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu. Událost se stala na komunikaci I/33 na obchvatu České Skalice. Při nehodě došlo ke zranění osoby na motorce.
S hasiči zraněný komunikoval, poskytli mu první předlékařskou pomoc a poté asistovali záchranářům při dalším ošetření. Osoba byla následně transportována do zdravotnického zařízení. Hasiči místo události zajistili, k úniku provozních kapalin po nehodě nedošlo. Komunikace byla po dobu zásahu průjezdná.
V Boskovické ulici v Lysicích likvidují hasiči ze dvou jednotek jedním proudem C požár hnojiště.
V Lipně nad Vltavou, části obce Slupečná likvidovali profesionální hasiči ze stanice Frymburk a dobrovolní hasiči obce Loučovice požár živého plotu a kompostu u domu.
Požár hasiči rychle uhasili během přibližně čtvrt hodiny. Vzniklá škoda i přes rychlý zásah činí 20 000,–. Příčina vzniku požáru je v šetření.
Únik oleje z lokomotivy ve stanici likvidovala plzeňská drážní jednotka v ulici Nádražní v Holýšově.

Profesionálním hasičům v Náchodě a dobrovolné jednotce z Police nad Metují byl vyhlášen poplach poté, co se v Nádražní ulici v Polici nad Metují stala dopravní nehoda osobního automobilu. Ten sjel po kolech do potoka, přičemž se v autě nikdo po příjezdu jednotek na místo události nenacházel.
Existovalo podezření na únik provozních kapalin na vodní hladinu, proto umístili hasiči na řeku sorpční hady. Vůz vylovila z potoka odtahová služba.
Tři lidé byli zraněni při nehodě dvou dodávek v obci Třebčice na Plzeňsku. Na místě zasahují hasiči.
V Olší odstraňují hasiči ze stanice Tišnov následky nehody osobního automobilu. Ten narazil do stromu, nikdo nebyl zraněn.
V obci Třebčice zasahovali hasiči u nehody dvou dodávek. Tři lidé se zranili.
Pět jednotek hasičů zasahuje v obci Rybníky u požáru stodoly a rodinného domu. Hasiči nasadili dva vodní proudy C, požár se podařilo zlikvidovat krátce po sedmé hodině.

Hasiči obce Karlovice na Semilsku jezdí novou Tatrou Terrno od Kobitu, nahradila starší sestru
Novou velkokapacitní cisternovou automobilovou stříkačku Tatra Terrno s kabinou pro družstvo dodala do obce Karlovice firma Kobit – THZ.
Škodu ve výši 35 000 Kč vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru sauny, která hořela v Pintově ulici v Táboře. Jednalo se o saunu v areálu místní tělovýchovné jednoty. K požáru byli vysláni táborští profesionální i dobrovolní hasiči. Velitel zásahu na místo povolal také ZZS, a to pro jednu osobu, která se pravděpodobně nadýchala zplodin hoření.
Hasiči požár dostali pod kontrolu během několika minut. Dohašování a závěrečný průzkum pak zabral další skoro hodinu. Úplnou likvidaci velitel zásahu nahlásil v 2:27 hodin. Příčina vzniku požáru je v šetření, pravděpodobně došlo k zahoření od komínového tělesa.
Požár v rodinném domě v obci Leština si vyžádal zranění, škoda byla odhadnuta na 800 tisíc korun
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru rodinného domku v Leštině na Šumpersku. Oznámení o viditelných plamenech v domě přijala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého…
Kvůli úniku plynu u bytového domu v Nádražní ulici ve Skřivanech byl vyhlášen poplach profesionálním hasičům v Novém Bydžově i dobrovolné jednotce ve Skřivanech. Hasiči po svém příjezdu místo prozkoumali a u hlavního uzávěru skutečně naměřili hodnoty plynu v ovzduší.
Jednalo se o únik menšího rozsahu, na místě spolupracovaly jednotky s pracovníkem plynáren.

K nehodě u obce Poteč na Zlínsku letěl vrtulník, dvě osoby museli hasiči vyprošťovat
Krátce po půl desáté večerní 29. září 2018 zasahovaly tři jednotky profesionálních hasičů u vážné dopravní nehody u obce Poteč na Zlínsku.
Na žádost Policie ČR vnikla strakonická profesionální jednotka do bytu v Dukelské ulici ve Strakonicích.
Kalendář nejbližších akcí
| 24.06.2026 | TFA Hartaman 2026: 17. ročník hasičského silového víceboje u Slezské Harty |
|---|
Generální partneři
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
Partneři
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- mobilní aplikace pro vyhlášení poplachu jednotkám
- www.hasinet.cz
- info@hasinet.cz
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- Program podpory hasičů
- www.csgfoundation.com
- info@csgfoundation.com
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111



