Sobota 10. května 2025, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Krátce po pondělním poledni začaly dvě jednotky HZS MSK (ze stanic Havířov a Ostrava-Zábřeh) vyprošťovat v Havířově-Dolní Suché posypové vozidlo Man, které na úzké zasněžené komunikaci sjelo částečně do příkopu při míjení se s osobním vozidlem, a hrozilo jeho převrácení.

Z Ostravy-Zábřehu přijel na úspěšnou pomoc vyprošťovací automobil MB Actros Bizon s kontejnerovou mobilní dílnou na kontejnerovém automobilu MB Atego.

Na komunikaci mezi obcemi Klamoš a Štít havaroval osobní automobil, který skončil mimo vozovku převrácený na střechu. Uvnitř měla zůstat osoba, která se nemohla z vozu dostat. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov a JSDH Chlumec nad Cidlinou.

Před příjezdem jednotek se nakonec podařilo dostat člověku z auta ven okénkem, vyvázl bez zranění. Hasiči zabezpečili havarovaný automobil, zajistili jej proti vzniku požáru a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Následně provedly jednotky otočení auta zpět na kola a vrátily se na základnu.