Sobota 25. ledna 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK
Zásahy | Česká republika

U obce Přešťovice, části obce Kbelnice se potkaly jednotky dvou stanic, a to Strakonice a Písek, u dopravní nehody osobního automobilu. Průzkum na místě nehody ukázal, že vůz značky VW Bora skončil mimo vozovku na střeše. Z jeho osádky byl zraněn řidič, se spolujezdcem byli však z vozu venku.

Vyproštění nebylo potřeba. Písecká jednotka se proto vrátila zpět na základnu. Hasiči vysokotlakým proudem zabránili vzniku požáru a po úklidu vozovky předali nehodu Policii ĆR k šetření. Únik provozních kapalin nebyl zjištěn.

Banner MIBAG_2012 2 600*90 OK

Tři jednotky hasičů z Břeclavi zasahovaly u požáru bytu na ulici Slovácká. Ve třetím patře hořel byt v prostoru kuchyně. Hasiči evakuovali deset obyvatel domu. Šest lidí se nadýchalo kouře, proto na místo povolali záchrannou službu.

Před patnáctou hodinou měli plameny pod kontrolou. Po dohašení drobných ohnisek a kontrole dalších bytů zlikvidovali požár před půl pátou odpoledne. Zásah ukončili v 17.10 hod. Příčina vzniku požáru je v šetření a vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na tři milióny korun.

K požáru v přízemí domu ve Špálově ulici v Sobotce spěchali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Markvartic a Sobotky. V obývacím pokoji zahořela elektronika a obývací stěna a kuchyň byla zakouřena. Uvnitř se nikdo během požáru nenacházel.

Na místě se záchranáři postarali o jednu osobu, která se nadýchala kouře. Předběžná škoda byla vyčíslena asi na 120 tisíc korun, uchráněny byly hodnoty ve výši asi 500 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na přímotopu.

Banner scott OK