Sobota 17. srpna 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK
Zásahy | Česká republika

Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolní hasiči z Nové Paky a Staré Paky byli přivoláni k požáru rodinného domu do ulice B. Němcové v Nové Pace. Jednotky požár v jedné místnosti druhého patra rychle uhasily. K zasažení stropu nedošlo.

Hasiči místo zkontrolovali pomocí termokamery. Poté všechen zasažený materiál vynosili a předali místo majiteli. Škoda byla odhadnuta na 300 tis. Kč. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla závada na elektroinstalaci.

Profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře spolu s dobrovolnými hasiči z Hajnice, Chvalkovic a České Skalice zasahovali při požáru pole s obilím v Malé Bukovině. Požár pšenice na ploše 5 × 10 m byl uhašen před příjezdem jednotek.

Hasiči místo a okolí prolili vodou. Škoda byla odhadnuta na pouhý 1 tis. Kč, uchráněné hodnoty jsou v přibližné výši 800 tis. Kč. Příčinou vzniku požáru byl pravděpodobně úmysl či nedbalostní jednání.

Banner Hagemann 600x90 OK

Od požáru stodoly ve Skránčících přejeli zasahující jednotky HZS Horažďovice a SDH Klatovy se dvěma zásahovými vozidly do obce k dopravní nehodě dodávky a osobního auta. V dodávce cestoval řidič, vyvázl bez zranění.

V osobním autě cestovaly dvě ženy, z toho jedna těhotná, a dvě malé holčičky. Všechny čtyři odvezla ZZS do nemocnice. Hasiči odstranili ze silnice uniklé provozní kapaliny, uklidili silnici a vrátili se zpět k požáru.

Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK