V Pelhřimově likvidují místní profesionální hasiči požár v motorovém prostoru osobního automobilu. Příčinou vzniku byla technická závada, plameny napáchaly škodu za 200 tisíc korun.
Zásahy | Česká republika

V Prkenném Dole havaroval osobní automobil, který skončil najetý na svodidlech. Nikdo nebyl při události zraněn. Na místo události byla vyslána profesionální jednotka hasičů z Trutnova a JSDH Žacléř. Hasiči pomohli se stažením auta zpět na komunikaci.
V Jindřichově Hradci na sídlišti Vajgar vnikli místní profesionální hasiči do uzavřeného bytu. Nemocnou paní pak na žádost ZZS snesli do sanitky.
Beze škody se obešel požár sazí v komíně v Dolních Heřmanicích. Spolu s místní dobrovolnou jednotkou na místě zasahovali hasiči z obou jednotek z Velkého Meziříčí a obce Tasov.
V ulici Dlouhá v Hradci Králové provedla profesionální jednotka z centrální stanice nouzové otevření dveří bytu, uvnitř se nacházela osoba vyžadující péči zdravotnické záchranné služby.
Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního a dodávkového automobilu v obci Otín. Hasiči ze stanice Třešť zajistili místo nehody.
Do Sedletína byli vysláni hasiči ze stanice Chotěboř k dopravní nehodě osobního automobilu, událost se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření.
V Damnově – části Boru na Tachovsku – zasahuje sedm hasičských jednotek u požáru zemědělského objektu. Předpokládaná škoda přesáhne jeden milion korun.

Na silnici č. 300 v katastru části obce Horní Dehtov havaroval osobní automobil, který vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Na místo události spěchala profesionální jednotka ze stanice Dvůr Králové nad Labem, ve voze měl zůstat zaklíněný řidič.
Hasiči museli vyprostit zraněného z havarovaného auta pomocí hydraulického zařízení. Pro pacienta přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Jednotka dále zajistila automobil proti vzniku požáru a předala místo zásahu policistům.

Kolize dvou osobních vozidel si vyžádala čtyři zraněné osoby. V neděli v Pardubicích zasahovala jednotka u dopravní nehody, hasiči odpojili akumulátory, zabezpečili elektromobil proti požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Poté otočili auto zpět na kola.

V Peci pod Sněžkou havaroval osobní automobil, který skončil následně částečně v řece Úpě. Hasiči zkontrolovali havarovaný vůz, zda z něj neunikají provozní kapaliny a odpojili autobaterii. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů horské služby.
Hasiči se pokusili vozidlo z řeky vyprostit, nakonec si museli majitelé povolat specializovanou firmu. Kolem vozidla umístily jednotky pro jistotu sorpční hady, k úniku kapalin ale naštěstí nedocházelo. Místo zásahu bylo předáno majitelce vozidla.
Ke střetu osoby s vlakem vyjela jednotka z Chodova a hasiči Správy železnic společně se zdravotníky do ulice U starého mlýna v Uhříněvsi. Hasiči evakuovali cestující z vlaku.
V Janouškově ulici v Brně likvidovali hasiči ze stanice Lidická a městské části Husovice požár dřevěné boudy.
K dopravní nehodě 2 osobních vozů vyjeli hasiči ze Semil a Lomnice nad Popelkou do Košova. Nikdo není zraněn. Jedna jednotka z důvodu silně namrzlé vozovky dokončila část cesty k zásahu pěšky, v kopci zůstalo stát několik aut, kterým pomáhal traktor.

Na křižovatce silnice č. 11 s odbočkou na část Krňovice u Třebechovic pod Orebem došlo ke střetu tří osobních automobilů. Havarované vozy tvořily překážku na komunikaci, silnice první třídy byla po dobu vyšetřování a provádění likvidačních prací uzavřena.
Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči pomohli s odstraněním automobilů mimo komunikaci a postarali se o odstranění následků nehody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Třebechovice pod Orebem.
Dobrovolná jednotka hasičů ze Špindlerova Mlýna pomohla s vyproštěním tří osobních vozidel z příkopu po předchozí dopravní nehodě.
U dopravní nehody dvou osobních automobilů v ulici Děkanská vinice v Praze zasahují hasiči z centrální a krčské stanice. Vyproštění osob nebylo potřeba, všichni jsou z vozů venku a na místo jede záchranná služba.

Na silnici I/35 u obce Gruna havarovalo osobní vozidlo. Na místě byly čtyři zraněné osoby, mezi nimi i děti. Hasiči do příjezdu ZZS poskytli zraněným předlékařskou pomoc, poté jednotka zajistila vozidlo proti požáru a předala místo události policistům.

Profesionální jednotka z Trutnova a JSDH Pec pod Sněžkou zasahovaly na komunikaci č. 252, která vede do Horní Malé Úpy. Nedaleko Spáleného Mlýna došlo k nehodě dvou osobních automobilů.
Jedna osoba si stěžovala na bolest, byla převezena do zdravotnického zařízení. Hasiči zabezpečili místo zásahu, zajistili havarovaná vozidla a předali událost k dalšímu řešení policistům.
U nehody cyklisty zasahovali v obci Hostěnice hasiči ze stanice Pozořice. Do příjezdu zdravotníků poskytovali první pomoc.
Generální partneři
- hadice a vybavení
 - www.phhp.cz
 - prodej@phhp.cz
 - +420 466 985 890
 
- sanace po požáru
 - www.mibag.cz
 - info@mibag.cz
 - +420 257 951 285
 
- značková výstroj pro hasiče
 - www.goodpro.cz
 - info@goodpro.cz
 - +420 377 983 459
 
- hasičské vybavení
 - www.vyzbrojna.cz
 - info@vyzbrojna.cz
 - +420 567 304 242
 
Partneři
- značková aramidová vlákna
 - www.teijinaramid.com
 - info@goodpro.cz
 - +420 377 983 459
 
- lanový přístup & záchrana
 - www.skyman.cz
 - skyman@skyman.cz
 - +420 737 049 489
 
- hasičská technika
 - www.scania.cz
 - jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
 - 739 548 721
 
- hasičské vybavení a požární ochrana
 - www.3monrescue.cz
 - info@3monrescue.cz
 - +421 918 641 394
 
- skládací záchytné vany
 - www.eccotarp.eu
 - info@eccotarp.com
 - +420 325 514 723, +420 737 802 153
 
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
 - www.wiss.cz
 - L.stepanik@wiss.cz
 - +420 608 180 668
 
- hasičská technika
 - www.tatra.cz
 - tatra@tatra.cz
 - 556 491 111
 
- #JSMEJEDNIZVAS
 - www.proizs.cz
 - info@proizs.cz
 - +420 770 134 280
 
- odsávání zplodin
 - www.plymovent.cz
 - info@plymovent.cz
 - +420 778 762 259
 
- výrobce hasičské techniky
 - www.kobit-thz.cz
 - info@kobit-thz.cz
 - +420 469 699 412
 
- funkční termoprádlo
 - www.goodpro.cz
 - info@goodpro.cz
 - +420 377 983 459
 
- hasičské vybavení
 - www.eurofire.cz
 - eurofire@eurofire.cz
 - +420 577 320 382
 
- hasičské a záchranné systémy
 - www.zahas-technics.eu
 - info@zahas-technics.eu
 - +420 774 498 883
 
- hasičské vybavení
 - www.probo-nb.cz
 - info@probo-nb.cz
 - +420 487 723 993
 
- Drony DJI - Enterprise
 - www.stablecam.com
 - smely@stablecam.com
 - +420 464 609 501
 
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
 - www.holik-international.cz
 - info@holik-international.cz
 - +420 577 125 500
 
- hasičská technika
 - www.tht.cz
 - tht@tht.cz
 - 461 755 111
 
- požární a bezpečnostní vybavení
 - www.stimax.cz
 - info@stimax.cz
 - +420 472 714 017
 
- vše pro dobrovolné hasiče
 - www.dobraci.sk
 - dobraci@dobraci.sk
 - +421 903 713 769
 
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
 - www.deva-fm.cz
 - deva@deva-fm.cz
 - +420 558 448 338
 
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
 - www.detektory-plynu.cz
 - info@detektory-plynu.cz
 - +420 466 655 488
 
- Párty stany, skládací stoly, židle
 - www.tentino.cz
 - obchod@tentino.cz
 - +420 777 258 220
 
- hasičské vybavení
 - www.perspekta.cz
 - brno.centrala@perspekta.cz
 - +420 731 825 858
 
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
 - www.recyklujteshasici.cz
 - info@recyklujteshasici.cz
 - +420 731 822 540
 
- hasičská technika
 - www.zekacz.cz
 - zekacz@zekacz.cz
 - 603 228 481
 
- dodavatel hasičské techniky
 - www.mototruck.cz
 - mototruck@mototruck.cz
 - +420 731 777 803
 
- hasičská technika
 - www.zht.cz
 - info@zht.cz
 - +420 580 582 966
 
- požární ochrana
 - www.azjiskra.cz
 - azjiskra@azjiskra.cz
 - +420 266 710 941
 
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
 - www.autoeder.cz
 - prestavby@autoeder.cz
 - +420 359 807 389
 



