Pátek 30. října 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Se ZZS a Policií ČR spolupracovala profesionální jednotka z jindřichohradecké stanice u dopravní nehody, která se stala v Jindřichově Hradci na výjezdu ve směru na Stráž nad Nežárkou. Srazily se zde vozy továrních značek Sukuzi Jimmy a Toyota Hilux.

Zdravotníci ZZS si převzali zraněnou spolujezdkyni z vozu Suzuki. Hasiči auta zajistili protipožárním opatřením, zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem a kyvadlově řídili provoz na silnici. Po ukončení šetření policistů pak navijákem z cisterny odtáhli auta mimo komunikaci a dokončili úklid vozovky.

K požáru automobilu do Černé u Bohdanče vyjížděli profesionální hasiči z Pardubic a dobrovolní hasiči z Lázní Bohdanče. Jednalo se o požár automobilu Range Rover. Automobil byl v blízkosti rodinného domu a velký žár způsobil poškození zateplení rodinného domu.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek v hodnotě 3,5 milionu korun. Vyšetřovatel hasičů nyní pracuje s dvěma verzemi vzniku požáru – technická závada a úmyslné založení.

Profesionální hasiči ze stanice Vimperk byli vysláni do Pražské ulice ve Vimperku, kde byl ohlášen požár střechy dvoupatrové budovy. Zároveň byly svolány jednotky SDH obcí Zdíkov a Svatá Máří. Z prachatické stanice profesionálních hasičů do Vimperka vyjel automobilový žebřík.

Průzkum na místě ukázal, že hoří komín a část střechy bývalého skladu firmy. V budově nikdo nebyl. Hasiči na řádnou likvidaci požáru museli část střechy rozebrat. Velitel zásahu úplnou likvidaci požáru nahlásil krátce před pátou hodinou ranní.