Pátek 5. března 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Jednotky PS Košutka, PS Stříbro, SDH Úněšov a SDH Pernarec vyjely do obce Pernarec k požáru rodinného domu. Požár byl uhašen před příjezdem jednotek. Vznikl od sazí, které majitel dlouhou dobu nevybíral ze spodní části komínu. Došlo k vyhřátí komínových dvířek a vzplanutí nábytku, který stál před nimi.

Majitel, který se při hašení lehce popálil a nadýchal kouře, byl odvezen ZZS. Hasiči provedli kontrolu místa události termokamerou a nasadili přetlakovou ventilaci k odvětrání domu. Škoda byla vyčíslena na 30 tisíc Kč. Majitel neměl revizi spalinové cesty.

Jednotka z centrální stanice v Hradci Králové zasahovala u požáru osobního automobilu na ulici Jana Masaryka. Hořet začalo v motorové části vozu, požárem bylo částečně poškozeno i vedle zaparkované vozidlo.

Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu a zároveň chladili a odvětrávali prostor. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši asi 300 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na vozidle.

Dopravní nehoda osobního a nákladního automobilu blokovala dopravu na komunikaci spojující Borohrádek a Čestice. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Jednu zraněnou osobu převezli záchranáři do zdravotnického zařízení.

Jednotka provedla protipožární opatření na havarovaných vozidlech a zajistila úklid komunikace. Na místě došlo k úniku provozních náplní, které zasypali hasiči sorpčním materiálem.