Úterý 25. června 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #1 Hadice bílá
Zásahy | Česká republika
Banner MIBAG_2012 3 600*90 OK

Škodu ve výši 250 000,– vyčíslil ve spolupráci s Policií ČR vyšetřovatel HZS po požáru oleje v hale výrobny ve Strojírenské ulici v Dačicích. Z výrobní haly bylo evakuováno 50 osob, nemáme informaci, že by byl někdo zraněn.

K požáru vyjeli dačičtí profesionální i dobrovolní hasiči, kteří požár včetně závěrečného průzkumu termokamerou zvládli přibližně za hodinu. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek za 10 000 000,–. Příčina vzniku požáru je v šetření.

K ohlášenému požáru bytu v ulici S. K. Neumanna v Hradci Králové vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové celkem se čtyřmi zásahovými vozidly. Požár ohlásila na operační středisko žena, která si všimla vycházejícího kouře z okna ve druhém patře bytového domu.

Hasičům se po příjezdu na místo podařilo dobouchat na uživatele bytu, který usnul a nechal na sporáku vařit jídlo. Událost se obešla bez zranění a škody na majetku. Hasiči odvětrali celý prostor bytu a vrátili se zpět na základnu.

Na linku tísňového volání byl oznámen poražený stojan čerpací stanice firmy Benzina v Litvínově – Záluží. Na místo vyjela jednotka HZS ze stanice Litvínov. Kamion při couvání porazil čerpací stojan, ze kterého vyteklo malé množství benzínu. Ve stojanu se automaticky vypnulo čerpání a elektrický proud.

Hasiči drobný únik benzínu zasypali sorbentem a odstranili. Vzhledem k tomu, že kamion převážel cisternu s acetylénem, dále prováděli monitoring situace až do jejího vyšetření a vyřešení.

Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 OK