Čtvrtek 23. května 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK
Zásahy | Česká republika

Policisté z vyškovského obvodního oddělení aktuálně řeší případ zničeného kontejneru na papír, který doposud neznámý pachatel zapálil v ulici Dukelská ve Vyškově. Jedenácti set litrová nádoba z plastu během pár okamžiků prakticky celá i s tříděným obsahem shořela.

Oheň samozřejmě zasáhl též dřevěný přístřešek, v němž byl kontejner umístěn. Celková škoda, kterou původce požáru způsobil, dosahuje minimálně čtrnácti tisíc korun. Pachateli trestného činu poškození cizí věci tak ve spojitosti s jeho jednáním hrozí až jeden rok strávený ve vězení.

Banner Stablecam 600

Bez zranění se obešla dopravní nehoda, ke které došlo na silnici č. II/501 u obce Lukavec u Hořic. V místě havarovalo osobní vozidlo, které skončilo na střeše v jednom jízdním pruhu. Na místo vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic, kteří odpojili autobaterii a uzavřeli přívod plynové nádrže u auta.

Z havarovaného vozidla neunikly žádné provozní kapaliny. Hasiči na místě řídili dopravu a po vyšetření nehody převrátili vůz zpět na kola a odklidili z vozovky střepy a plastové části.

Jednotky SDH Lubenec a HZS Podbořany vyjely na dopravní nehodu na silnici č. 6 u obce Ležky. Na místě bylo nákladní vozidlo v příkopu s únikem provozních kapalin. Jednotky provedly jímání provozních kapalin, protipožární opatření na vozidle a odpojení baterie.

Na místo případu se dostavil řídící důstojník HZS, zástupci ŽP MÚ Podbořany a zástupci povodí Ohře. Jednotky asistovaly odtahové službě při vyproštění vozu z příkopu na vozovku a následně vozovku uklidily. Po dobu vyprošťování silnice uzavřena.

Banner VIP: Vochoc 970x150 OK