Středa 29. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Trutnovští profesionální hasiči zasahovali u nehody osobního vozidla a chodce v obci Mladé Buky. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že osobní automobil srazil dvě osoby. Na místě již byla záchranná služba, která měla v péči jednoho zraněného.

Druhé osobě hasiči poskytli předlékařskou pomoc a následně pomohli s naložením obou do sanity a vrtulníku Letecké záchranné služby Hradec Králové. Současně se zajišťováním sražených osob hasiči nasvítili místo nehody pro přistání vrtulníku a ve spolupráci s Policií ČR uzavřeli provoz na místní komunikaci. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotky HZS Praha HS10 a HS5, HZSP Letiště Kbely a SDH Satalice byly vyslány do ulice Na svěcence k případu údajného požáru chaty. Na místě bylo zjištěno, že se jednalo o požár dřevěného obložení u kouřovodu.

Požár byl uhašen přítomným majitelem objektu práškovým PHP, před příjezdem jednotek. Jednotky provedly kontrolu místa požáru termokamerou, částečné rozebrání poškozené konstrukce a konečnou likvidaci požáru.