Sobota 25. března 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel v ulici Spojovací v Hradci Králové. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská se dvěma zásahovými vozidly. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na křižovatce došlo ke střetu automobilů zn. Mazda 3 a Peugeot.

Z poškozených vozidel neunikly žádné provozní kapaliny a hasiči se po provedení protipožárního opatření vrátili zpět na svou základnu.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem byli přivoláni na pomoc zaměstnanci místní firmy zabývající se výrobou produktů pro stavebnictví, zemědělství a obalových materiálů, kterému uvízla ruka v pracovním stroji.

Při příjezdu hasičů na místo byl muž již v péči záchranářů. Z pracovního stroje se mu podařilo ruku vyprostit vlastními silami. Hasiči asistovali záchranné službě při ošetření a po zadokumentování události se vrátili zpět na základnu.

Jedna osoba byla zraněna při dopravní nehodě, ke které došlo v ulici T. G. Masaryka v Novém Městě nad Metují. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolní hasiči. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že řidič osobního vozidla z dosud neznámých příčin narazil do zaparkovaných vozidel.

Zraněnému a otřesenému řidiči hasiči poskytli předlékařskou pomoc a následně ho předali do péče záchranné služby. Havarovaný osobní vůz zajistili proti požáru a odpojili autobaterii. Místo nehody si převzala Policie ČR k dalšímu vyšetřování a jednotky hasičů se vrátily na základny.

Profesionální hasiči z Jičína vyjeli k nouzovému otevření bytu v ulici Palackého v Jičíně. Jednalo se o byt v prvním nadzemním podlaží, ve kterém se měla nacházet starší paní. Hasiči během několika minut otevřeli dveře a našli uživatelku bytu, která ležela na zemi, dýchala, ale na oslovení nereagovala.

Hasiči poskytli ženě předlékařskou pomoc a do příjezdu záchranné služby sledovali životní funkce. Následně pomohli záchranářům s naložením pacientky do sanity.