Neděle 24. unora 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK
Zásahy | Česká republika

Tři jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky a dobrovolných hasičů z Nové a Staré Paky vyjely v 01:46 hodin k ohlášenému požáru chalupy v Ústí u Staré Paky. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru a poškození trámů ve stropě dvoupatrové chalupy.

Ten byl s největší pravděpodobností způsobem od kouřovodu, který procházel roubovou stěnou. Hasiči museli rozebrat zasaženou část stropu a odstranit poničené trámy. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 800 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Banner VIP: Lenzing 600x90 OK

Hasiči HZS Praha byli vysláni krátce po půlnoci na Prahu 3 do ulice Jagellonská k případu pádu malé dívky z okna 5. patra činžovního domu. Na místě zásahu se potloukala spousta slavících opilců, kteří se zpočátku záchranářům notně pletli.

Nikdo ani nedokázal vysvětlit, kam dívka spadla, proto hasiči společně se ZZS hl.m. Prahy a PČR museli dívku nejprve nalézt. Ta byla po chvíli objevena na dně jednoho ze světlíků, kam ze střechy propadla otvorem cca 1 x1 m. Ke zraněné nejprve světlíkem slanil lezecký záchranář, který upřesnil, že se jedná o žijící dospělou slečnu a poté hasiči na dno světlíku spustili v lezecké technice vystrojenou lékařku ZZS. Dívka byla ošetřena, stabilizována a vyzdvižena oknem jednoho z opuštěných bytů, kam museli hasiči provést násilný vstup.

Foto: Leoš Kučera

Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK