Středa 18. září 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK
Zásahy | Česká republika
Banner ZPMVČR 211 600

V areálu zahradnictví v Radotíně došlo k požáru, při kterém se popálil muž. Na místě zasahovali hasiči a ZZS. Policie začala ve spolupráci s vyšetřovateli HZS hlavního města Prahy ihned zjišťovat veškeré okolnosti případu.

Následující den se policisté spolu s hasiči na místo události vrátili a ohledávali požářiště s využitím speciálně vycvičeného psa. Podle prvotních informací z vyšetřování je nejpravděpodobnější příčinou požáru použití akcelerantu coby urychlovače hoření. Cizí zavinění policisté prozatím vyloučili.

Profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou vyjeli ve svém městě na Nábřeží 5. května k záchraně psa, který spadnul do jímky. Provedeným průzkumem hasiči na místě zjistili, že pes je v zúženém prostoru kanalizačního potrubí, a to ve vzdálenosti přibližně čtyři metry od kanalizační šachty.

Hasiči pročistili šachtu i další dva metry potrubí, ale ke psovi se stále nedostali. Velitel zásahu si povolal další posilovou jednotku. Hasiči pak vykopali část kanalizace a psa zachránili. Výkop poté uvedli do původního stavu.

Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #1 Hadice bílá